Fakty TVN o Smoleńsku
Fakty TVN

Dzisiaj obchodzimy 11. rocznicę tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, kiedy w Smoleńsku rozbił się Tu-154 na pokładzie z Lechem Kaczyńskim, jego małżonką a także wieloma, innymi wspaniałymi osobami. Temat wciąż budzi wiele emocji, a najlepiej o tym świadczy materiał, który wyemitowały Fakty TVN. W internecie rozpętała się prawdziwa burza.

Mocny materiał Faktów TVN na temat Smoleńska

O materiale wyemitowanym podczas głównego wydania Faktów TVN mówi cała Polska. Tematowi skrupulatnie przyjrzał się między innymi portal o2.pl, na którego publikację się powołujemy.

„W piątek 9 kwietnia w programie „Fakty” stacji TVN wyemitowano materiał na temat katastrofy Tu-154 w Smoleńsku. W reportażu skupiono się na „walce o prawdę”, którą od 11 lat toczą Jarosław Kaczyński oraz Antoni Macierewicz. Widzowie nie kryli emocji.” – czytamy na o2.pl.

Sam reportaż został zatytułowany „Smoleńska Mgła”, co już mogło wywoływać pewne emocje i zwiastować, że będzie to mocny materiał. I tak też się okazało. Zanim jednak wypuszczono materiał, prowadzący Fakty, Piotr Marciniak przyznał, że tragiczna w skutkach katastrofa Tu-154 była szokującym wydarzeniem. „Samolot rozbił się we mgle i od razu mgła rozciągnęła się nad Polską. Mgła podejrzeń, niedomówień i insynuacji.” – dodał. Chwilę później stało się to, na co czekali widzowie. Puszczono reportaż „Smoleńska Mgła”, autorstwa Jakuba Sobieniowskiego.

„Jak przekonywał widzów Jakub Sobieniowski, katastrofa Tu-154 i pomysł PiS na upamiętnienia tego zdarzenia znacząco przyczyniły się do zwycięstwa partii w wyborach. Reporter TVN oskarżył polityków PiS o wykorzystanie tragedii do celów politycznych.” – cytuje o2.pl, to co, usłyszano na antenie TVN.

„Orka” czy przesada?

„To nie jest rocznicowe wspomnienie. To jest polityka. Najkrótsze streszczenie tego, jak PiS poniosło smoleński temat na sztandarach. Jak ten smoleński temat niósł PiS do władzy. I doniósł.” – mówił sam Sobieniowski w przygotowanym przez siebie reportażu „Smoleńska Mgła”.

Po około 5 minutach naprawdę mocnego materiału, wszystko podsumował prowadzący Fakty TVN, Piotr Marciniak. „Od 11 lat PiS sugeruje, przekonuje bądź insynuuje, że w Smoleńsku doszło do zamachu, do zbrodni. Przez połowę tego czasu PiS było u władzy i jest, miało i ma wszystko, by dowodami zastąpić sugestie albo insynuacje, które zebrał Jakub Sobienowski.” – takimi słowami zakończył ten wątek.

Co tu dużo ukrywać, reportaż TVN rozwścieczył część internautów, którzy popierają Prawo i Sprawiedliwość i twierdzą, że jeszcze nie wszystko o Smoleńsku wiadomo. Są też tacy, którzy TVN-owi przyklaskują. „5-minutowa orka” – czytamy w jednym z komentarzy.

źródło: o2.pl

  1. Odważne słowa Tuska o Lechu Kaczyńskim. Prezydent wywierał presję na pilotów?
  2. Jego małżonka zginęła w Smoleńsku. „Przeszkód w wyjaśnieniu katastrofy jest więcej, niż mi się wydawało”
  3. Nie uwierzycie, co teraz robi Szumowski. Do sieci wypłynęło zdjęcie, pod którym lawinowo przybywa komentarzy

Zobacz również: