Łukasz Szumowski odchodzi minister zdrowia

Łukasz Szumowski to Minister Zdrowia, który jako pierwszy musiał zmagać się z szalejącą pandemią koronawirusa. Po tym, jak zrezygnował z szefowania resortowi zdrowia, jego miejsce zajął Adam Niedzielski. Sam Szumowski na jakiś czas zniknął z przestrzeni publicznej, ale właśnie się odnalazł. Duży szacunek za zadanie, którego właśnie się podjął.

Minister Łukasz Szumowski wziął sprawy w swoje ręce

Co tu dużo ukrywać, Łukasz Szumowski w momencie wybuchu pandemii a także przez wiele następnych tygodni był niemal najważniejszą, a na pewno najbardziej rozpoznawalną osobą w Polsce. Kiedy jednak zrezygnował z piastowania stanowiska Ministra Zdrowia, słuch o nim zaginął. Co prawda, co jakiś czas pojawiały się głosy opozycji, krytyczne względem działania, a przede wszystkim kontraktów podpisywanych przez Szumowskiego, ale on sam, rzadko udzielał się w przestrzeni publicznej. Teraz Łukasz Szumowski powrócił i to w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Jak ustalił portal o2.pl, Łukasz Szumowski podpisał niedawno umowę z Tymczasowym Szpitalem Narodowym CSK MSWiA w Warszawie, gdzie pomaga leczyć pacjentów zakażonych koronawirusem. W Internecie pojawiło się nawet zdjęcie Szumowskiego, przyłapanego podczas dyżuru. Publikujemy je poniżej.

Na swoich mediach społecznościowych dodał je Maciej Górski, który również pracuje we wspomnianej placówce. „Ratowanie życia nie zna polityki! My nie wybieramy… Walczymy o Was Wszystkich jednakowo!!! My, Ratownicy, Lekarze, Pielęgniarki i Pielęgniarze ( chylę czoła), Żołnierze! Panie Ministrze… Łukasz, dziękuję za wspólny dyżur, za rozmowę o zarządzaniu kryzysowym podczas stanu epidemii…” – czytamy.

Z naszej strony dla byłego Ministra Zdrowia także olbrzymi szacunek. Pokazał on to, o czym mówił już wcześniej. A konkretnie tuż po rezygnacji ze stanowiska. „Jestem lekarzem i wracam do wyuczonego zawodu (…), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów.” – mówił wówczas Łukasz Szumowski. Teraz okazało się, że walczy na pierwszej linii frontu z koronawirusem.

źródło: o2.pl, mat. prasowe, inf. własna

  1. Kosiniak-Kamysz rezygnuje z polityki? Fakt dotarł do ciekawych informacji
  2. Wsparcie seniorów, rodzin i darmowe leki. Prasa dotarła do planu Kaczyńskiego
  3. Burza na antenie Polsat News. Polityk wykrzyczał „J***ć PiS”. Mamy nagranie

Zobacz również: