Jacek Świat o Smoleńsku

11 lat po Katastrofie Smoleńskiej, tragedia ta wciąż budzi wiele emocji. Wciąż, zdaniem dużej części społeczeństwa, nie do końca wyjaśniono przyczyny tego, co wydarzyło się pod Smoleńskiem. Tego samego zdania jest Jacek Świat, który w katastrofie Tu-154 stracił małżonkę. Jest zawiedziony tym, co wydarzyło się po katastrofie w kontekście śledztwa i skalą przeszkód, jaką napotkano na drodze do wyjaśnienia prawdy.

Jacek Świat o przeszkodach w wyjaśnieniu Katastrofy Smoleńskiej

„W pierwszym okresie po tej tragedii byłem nastawiony optymistycznie; teraz brak mi tego optymizmu, ale wiem, że przeszkód w wyjaśnieniu katastrofy jest więcej, niż mi się wydawało.” – przyznał Jacek Świat, zanim rozwinął temat jeszcze bardziej.

Jacek Świat to poseł Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem mąż Aleksandry Natalii-Świat, która zginęła w Katastrofie Smoleńskiej. Parlamentarzysta przyznał także, że co roku obchodzi rocznicę katastrofy we Wrocławiu. „Obchodzę tę smutną rocznicę we Wrocławiu. Zwykle te obchody miały swój scenariusz, który niestety i w zeszłym roku i w tym roku został okrojony do absolutnego minimum tzn. składamy kwiaty i znicze pod tablicami pamiątkowymi ofiar katastrofy. Tych tablic w tej chwili we Wrocławiu jest pięć.” – opowiada.

Poseł PiS skomentował także dla TVP Info ostatnie doniesienia. O tym, że Prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie Katastrofy Smoleńskiej do 31 grudnia 2021 roku. „Nie ukrywam, że jestem zmartwiony i trochę zniecierpliwiony, że to wszystko tak długo trwa, ale jednocześnie rozumiem, jakie stoją przeszkody. One są znacznie większe niż mi się wydawało – przede wszystkim brak dokumentacji, brak dostępu do wraku, do czarnych skrzynek, do świadków. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe.”

Jednocześnie Jacek Świat przekazał, że jest pełen wiary, że już wkrótce pozna wyniki śledztwa prokuratury i badań podkomisji. „W tej chwili czekam, co z tego wszystkiego wyniknie.” – zaznaczył.

źródło: TVP Info

  1. Mocne słowa Tuska o Lechu Kaczyńskim. Prezydent wywierał presję na pilotów?
  2. Nie uwierzycie, co teraz robi Szumowski. Do sieci wypłynęło zdjęcie, pod którym lawinowo przybywa komentarzy
  3. Aktorka „Świata według Kiepskich” walczy z chorobą. Kipiel-Sztuka jednak się nie załamuje

Zobacz również: