Książę Filip śmierć

Książę Filip nie żyje. Niestety stało się to, czego wszyscy wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej się obawiali. Smutne wieści przekazali przedstawiciele Pałacu Buckingham. Bez wątpienia, życie na Wyspach Brytyjskich „zamarło”.

Książę Filip dożył prawie 100 lat

Z pewnością wiadomość o śmierci małżonka Królowej Elżbiety II napełniła smutkiem całą Wielką Brytanię. Chociaż w ostatnim czasie pojawiały się liczne informacje, które sugerowały, iż z 99-latkiem nie jest najlepiej, to wszyscy wierzyli, że Książę Filip nie odejdzie tak szybko.

Przypomnijmy, iż w połowie lutego br. Książę Edynburga trafił do jednego z londyńskich szpitali. Warto wspomnieć, iż senior skarżył się wtedy na pogarszające się samopoczucie. Nieco później okazało się, że Książę Filip przeszedł operację serca. Kiedy 99-latek opuszczał szpital, brytyjska rodzina królewska zapewniała, iż jego stan jest stabilny. Niestety, 9 kwietnia ogłoszono tragiczną informację.

Co oczywiste, o śmierci Księcia Edynburga poinformowali przedstawiciele Pałacu Buckingham. W mediach społecznościowych ukazał się stosowny wpis. Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor.”głosi oficjalne oświadczenie. „Dalsze informacje zostaną podane w odpowiednim czasie. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie.” – możemy przeczytać w kolejnym wpisie.

Oczywiście cały świat zareagował na smutne wieści. Niewątpliwie Książę Filip należał do jednych z najbardziej barwnych i lubianych postaci w brytyjskiej rodzinie królewskiej. W związku ze śmiercią męża Elżbiety II, stacja BBC zamieściła okolicznościowy post. Oprócz tego, telewizja przerwała nadawanie audycji, aby móc przekazać widzom tę przykrą wiadomość.

Źródło: Twitter

  1. Kosianiak-Kamysz rezygnuje z polityki? Fakt dotarł do ciekawych informacji
  2. Rząd właśnie zapowiedział duże zmiany w zakresie szczepień. Na co ma wpłynąć ta zmiana?
  3. Zaniechano szczepień. 11 osób ze skutkami ubocznymi po Johnson&Johnson

Zobacz również: