https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56955748

Wczoraj późnym wieczorem media obiegła przykra informacja o śmierci posłanki Platformy Obywatelskiej, Anny Wasilewskiej. O wszystkim poinformował między innymi Twój Kurier Olsztyński, a wieść wkrótce później potwierdzili czołowi politycy PO, wraz z Borysem Budką.

Anna Wasilewska, posłanka PO z Olsztyna nie żyje

„Dziś do naszej redakcji dotarł smutna wiadomość. Odeszła poseł Anna Wasilewska. (…) Anna Wasilewska urodziła się w 1958 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pedagog, samorządowiec i polityk, była wiceprezydent Olsztyna, od 2010 do 2015 członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego IV i V kadencji, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.” – czytaliśmy wczoraj późnym wieczorem na łamach Twojego Kuriera Olsztyńskiego.

„To strata, której nie da się wypełnić.” – pożegnała swoją koleżankę radna sejmiku wojewódzkiego Bernadeta Hordejuk. „Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować… Do zobaczenia.” – napisał na swoim Twitterze lider PO, Borys Budka.

Póki co nie przekazano opinii publicznej, co było przyczyną śmierci Anny Wasilewskiej. Z wpisów polityków Platformy Obywatelskiej wynika jednak, że Wasilewska chorowała. „Odeszła nasza koleżanka. Anna Wasilewska. Mimo choroby zawsze życzliwa, uśmiechnięta. Dobry i mądry człowiek. Smutek. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich.” – w takich słowach pożegnał swoją koleżankę Sławomir Nitras.

Kondolencję złożył także Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. „Są wiadomości, na które jesteśmy kompletnie nieprzygotowani. Nagłe, tragiczne, niezrozumiałe. Taka porażająca wiadomość dotarła do mnie dzisiaj – zmarła Anna Wasilewska, posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna. Życzliwa, zaangażowana, skromna i wyważona w poglądach, po prostu – dobry człowiek! Aniu, spoczywaj w pokoju!” – napisał.

źródło: Twój Kurier Olsztyński, PAP, media społecznościowe

  1. Wirtualna Polska potwierdza. Morawiecki ogłosi to dziś lub jutro. Niedzielski i Horban są przeciwni
  2. Czarne chmury nad politykiem Koalicji Obywatelskiej. Grozi mu nawet 8 lat więzienia
  3. Gowin idzie na wojnę z Kaczyńskim? Mocny komentarz lidera Porozumienia

Zobacz również: