Czarne chmury zbierają się nad politykiem Koalicji Obywatelskiej, który właśnie został aresztowany. Jak donosi Polska Agencja Prasowa, jeżeli potwierdzą się stawiane zarzuty, grozi mu nawet 8 lat więzienia. 

Tomasz S. aresztowany na trzy miesiące

Tomasz S. to radny Koalicji Obywatelskiej z Przemyśla. Śledczy podejrzewają mężczyznę o to, że zlecił pobicie a następnie namawiał ofiarę do zmiany zeznań. Już teraz postawiono mu zarzuty dotyczące zlecenia pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W konsekwencji Tomasz S. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

„Pobity doznał licznych otarć naskórka, zasinień poniżej siedmiu dni. Tomasz S. usłyszał zarzut zlecenia pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jest to zarzut, w którym dochodzi do narażenia pobitego na wystąpienie poważniejszych skutków.” – przekazała cytowana przez Polską Agencję Prasową Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Jak donosi prokuratura i media, zlecenie pobicia to nie jedyny zarzut, który wisi nad Tomaszem S. Oprócz tego miał nakłaniać poszkodowanego do zmiany zeznań, które obciążały zarówno jego, jak i sprawców pobicia. Łącznie na ławie oskarżonych w tej sprawie ma zasiąść trzech mężczyzn.

„Jeden znajduje się już w rękach policji i usłyszał już zarzuty. Dwaj pozostali napastnicy na razie nie zostali przesłuchani. Tożsamość jednego z nich jest znana prokuraturze dopiero niedawno, a trzeciego na razie pozostaje nieznana.” – donosi portal o2.pl, powołując się na ustalenia Polskiej Agencji Prasowej.

Wspomnianemu politykowi Koalicji Obywatelskiej, Tomaszowi S. grozi nawet 8 lat bezwzględnego więzienia. Jest już po przesłuchaniu, jednak treść jego zeznań jak i szczegóły przesłuchania zostały objęte tajemnicą. „Decyzją prokuratury Tomasz S. spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces.” – ustaliła jedynie Polska Agencja Prasowa.

Ponadto portal Interia ustalił, że wkrótce po wydaniu decyzji o tymczasowym aresztowaniu radnego, ten został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej. „Radny miejski Tomasz S. z Przemyśla, któremu prokuratura postawiła m.in. zarzut zlecenia pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej.” – przekazał mediom rzecznik PO, Jan Grabiec.

źródło: PAP, o2.pl, Interia

Zobacz również: