noworodek
zdjęcie ilustracyjne, Pexels.com

Taka historia na świecie zdarzyła się po raz pierwszy. Właśnie w mediach pojawiła się informacja, że chłopczyk urodził się z… trzema penisami. I nie jest to żart. Znamy szczegóły szokującego porodu.

Chłopczyk urodził się z trzema… penisami

Całą sprawę jako pierwszy w Polsce opisał portal o2.pl, który powołał się na doniesienia zagranicznych mediów, a w dużej mierze na publikację International Journal of Surgery Case Reports.

Wszystko wydarzyło się co prawda w Iraku, ale informacja o szokującym porodzie z tempem błyskawicy obiega cały świat. Lekarze nie kryli swojego zdziwienia, kiedy okazało się, że noworodek ma trzy penisy. Co ciekawe, cała sprawa nie wyszła na jaw tuż po porodzie a dopiero po jakimś czasie. Jak się później okazało, chłopczyk cierpi na bardzo rzadkie schorzenie. Jak to możliwe?

Po raz pierwszy medycyna jest świadkiem czegoś takiego. Nigdy dotąd żaden noworodek nie urodził się z trzema penisami. „Odkrycia dokonano, gdy dziecko było już w wieku 3 miesięcy. Nie wiadomo, dlaczego unikatowa przypadłość nie została wykryta od razu. Chłopiec trafił do szpitala, bo miał obrzęk moszny. To właśnie wtedy okazało się, że ma dodatkowe penisy o długości nieprzekraczającej 2 cm. Te nie działały jednak jak prawidłowo funkcjonujące narządy, nie miały cewki moczowej, z której niemowlę mogłoby oddać mocz.” – czytamy w portalu o2.pl, który powołuje się na zagraniczne doniesienia.

Co ciekawe, pierwszy przypadek kiedy chłopczyk urodził się z więcej niż jednym penisem odnotowano już w XVII wieku. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by jakikolwiek noworodek miał więcej, niż jednego, nadliczbowego penisa. „Około stu pacjentów miało dwa penisy.” – czytamy.

Lekarze podjęli decyzję o usunięciu dwóch penisów. „Leczenie jest trudne, ponieważ wiąże się z aspektami medycznymi, etycznymi i kosmetycznymi” – przyznają lekarze. Jak się jednak okazało, chłopiec doszedł już do pełnej sprawności i po szokującym odkryciu nie pozostało już śladu.

źródło: o2.pl, International Journal of Surgery Case Reports

  1. 7 zgonów po AstraZenece. Już nie mają wątpliwości. Właśnie pojawił się komunikat
  2. Śmiertelnie potrącił małe dziecko. Zbiegł z miejsca. Szuka go policja
  3. Anna Dymna bardzo cierpi. Dramatyczne wieści dotyczące stanu zdrowia aktorki

Zobacz również: