Anna Dymna

Niestety nie mamy zbyt dobrych wieści dla wielbicieli odtwórczyni serialowej Ani Pawlak, czyli wnuczki Kargula i Pawlaka. Anna Dymna, bo o niej mowa, ma spore problemy zdrowotne. Sytuacja jest o tyle poważna, że aktorka bardzo cierpi. 

Anna Dymna zmaga się z tym schorzeniem od lat

Niewątpliwie 70-letnia artystka uchodzi za niezwykle silną, a przy tym empatyczną osobę. Jednak najnowsze doniesienia nie pozostawiają wątpliwości, iż Anna Dymna nie jest niezniszczalna. Kobieta bardzo cierpi z powodu choroby, która towarzyszy jej od lat tj. rwy kulszowej.

Warto podkreślić, iż rwa kulszowa to przypadłość, która „lubi” powracać co jakiś czas. Niestety, schorzenie jest bardzo bolesne. Potwierdzają to słowa, które Anna Dymna wypowiedziała w trakcie rozmowy z jednym z kolorowych magazynów. „Bardzo mnie boli. Nie mogę usiedzieć w jednej pozycji, cały czas się kręcę, bo inaczej nie mogę wytrzymać.” – wyjaśniła aktorka. Na szczęście, artystka nie straciła pogody ducha, za którą wszyscy tak ją kochają. „Mam prawie 70 lat, cały czas chodzę, pomagam, jestem szczęśliwa i wdzięczna za wszystko, co mam.” – powiedziała w tym samym wywiadzie aktorka.

Tym co smuci gwiazdę jest fakt, iż nie może w pełni udzielać się w swojej ukochanej fundacji „Mimo Wszystko”. Przypomnijmy, iż Anna Dymna założyła ją 18 lat temu w Krakowie. Aktorka pełni w tej instytucji funkcję prezesa. Fundacja pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce. Wśród licznych inicjatyw podjętych przez artystkę warto wymienić Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” czy Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”.

Okazuje się, że jeszcze przed nawrotem rwy kulszowej Anna Dymna musiała ograniczyć swoje kontakty z podopiecznymi fundacji z powodu panującej epidemii. Aktorka nie chciała nikogo narażać. Ogromną nadzieję wiązała ze szczepieniem, któremu jakiś czas temu się poddała. Niestety okazało się, że póki co, gwiazda musi znowu odłożyć powrót do swoich codziennych aktywności.

Źródło: Plejada, Rewia

  1. Znany aktor powróci do „Klanu”? Producent nie pozostawia złudzeń
  2. Aż trudno uwierzyć. Tyle osób przeszło już zakażenie koronawirusem w Polsce?
  3. Ależ kompromitacja „Wiadomości” TVP. Tej plamy już nie zmażą. Wystarczyło jedno zdjęcie

Zobacz również: