Klan

„Klan” przyniósł olbrzymią popularność wielu dotąd nieznanym szerszej widowni aktorom. Mimo tego, byli tacy, którzy zdecydowali się odejść z serialu TVP. Tymczasem, media obiegła informacja, jakoby jeden z aktorów miał wrócić do obsady produkcji.

„Klan” przyniósł mu rozgłos, ale też zaszufladkował

Niewątpliwie saga rodu Lubiczów to najdłużej emitowany serial w polskiej telewizji. Przez ponad 20 lat produkcja zdołała sobie zaskarbić olbrzymią sympatię Polaków. Podobnie odtwórcy głównych ról w telenoweli „Klan”.

Prawdopodobnie, jednymi z bardziej lubianych postaci produkcji TVP byli Grażynka i Ryszard Lubicz. Z tego powodu, nagła decyzja Piotra Cyrwusa (przyp. red. odtwórcy roli Ryśka) o odejściu z serialu, wywołała ogromny smutek wśród wielbicieli telenoweli.

Tymczasem, po niespełna 10 latach, pojawiła się zaskakująca informacja, która dała nadzieję, iż Piotr Cyrwus wróci do serialu „Klan”. O co konkretnie chodzi? Otóż mowa o wypowiedzi samego aktora oraz deklaracji producenta hitu TVP.

Z pewnością, odejście po 15 latach z kultowego serialu telewizji polskiej, nie było łatwe. „Decyzja o rozstaniu z „Klanem” była jedną z najtrudniejszych – o ile nawet nie najtrudniejszą – jakie przyszło mi podjąć w moim zawodowym życiu.” – wyznał jakiś czas temu Piotr Cyrwus. Do podjęcia takiego kroku artystę zmotywował między innymi fakt, iż widzowie widzieli w nim tylko i wyłącznie Ryśka Lubicza. Zatem dlaczego w ogóle mężczyzna miałby rozważać powrót do produkcji?

Aktor przyznał, iż jego ewentualny występ w serialu telewizji publicznej wiązałby się z zagraniem zupełnie innej postaci niż pierwszy mąż Grażynki. Co ciekawe, także słowa producenta telenoweli nie pozostawiają złudzeń, iż artysta miałby zagrać kogoś innego niż Rysiu. Paweł Karpiński, czyli producent „Klanu”, powiedział mi, że mam drogę powrotu otwartą. Jak będę chciał, mogę wrócić. Oczywiście już nie jako Rysiek, ale np. jako odnaleziony brat Ryszarda z Ameryki Południowej. Nim mógłbym być. To byłoby pewnie ciekawie. Lubię wyzwania, tym bardziej że już wyszedłem z tej szufladki Ryśka. Ta postać to było ważne 14 lat mojego życia.” – przyznał Piotr Cyrwus.

Źródło: Fakt, Plejada, Świat Seriali

  1. Ależ kompromitacja „Wiadomości” TVP. Tej plamy już nie zmażą. Wystarczyło jedno zdjęcie
  2. Rząd planuje 700 plus? Minister finansów Kościński odpowiada
  3. Zabrze: wybuch gazu w mieszkaniu. „Mężczyzna został wyrzucony na zewnątrz”

Zobacz również: