Jacek Kurski

TVP znowu znalazła się na ustach całej Polski. Wszystko z powodu wielkiego widowiska, które mimo pandemii COVID-19, postanowił przeprowadzić Jacek Kurski. Co ciekawe, kontrowersje może wzbudzić nie tylko czas jaki wybrano na organizację imprezy. Zaskakujące szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

TVP pokaże wielki koncert wielkopostny

Przypomnijmy, iż w świetle obowiązujących przepisów aktualnie nie można organizować żadnych wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności. Z tego powodu, w naszym kraju nie odbywają się w tej chwili żadne koncerty, spektakle, czy wernisaże. Okazuje się jednak, że mimo wspomnianych ograniczeń, TVP zorganizuje wielkie widowisko.

Mowa o koncercie wielkopostnym, który będzie miał miejsce na terenie województwa lubelskiego m.in. w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Wg lokalnych dziennikarzy wydarzenie potrwa 70 minut. Widzowie będą mogli je obejrzeć w Wielki Piątek na TVP 2. Widowisko będzie nosić tytuł „Pasja 2021”. Całość ma w nowoczesny, spektakularny i zaskakujący sposób opowiedzieć o ostatnich godzinach życia Jezusa Chrystusa.

Warto zauważyć, iż w przedsięwzięciu TVP weźmie udział plejada polskich gwiazd. Padają nazwiska takich osób jak Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Piotr Cugowski, Marcin Sójka, Stanisław Karpiel Bułecka, Adam Kalinowski, Jędrzej Skiba, Marta Gałuszewska i Natalia Zastępa. Gospodarzami koncertu będą Marta Manowska i Łukasz Nowicki.

Prezes Jacek Kurski przesadził?

Wiele osób już teraz zastanawia się, czy Jacek Kurski nie przesadził organizując tak wielkie wydarzenie w dobie epidemii koronawirusa. Media próbowały się dowiedzieć, czy widowisko wielkopostne odbędzie się z udziałem publiczności. „Nie dostaliśmy jeszcze takiego zgłoszenia o wydarzeniu. Respektujemy obowiązujące w danym momencie przepisy. Jeżeli dojdzie do naruszenia przepisów, na pewno będziemy interweniować.” – poinformował oficer prasowy lubelskiej policji. Nie zmienia to faktu, iż w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze krytyczne głosy wobec prezesa telewizji publicznej.

Innym równie kontrowersyjnym tematem powiązanym z „Pasją 2021” jest fakt, iż województwo lubelskie wyda na nie około miliona złotych z budżetu przeznaczonego na promowanie regionu. Te ogromne pieniądze trafią do TVP. „Zapewni to niepowtarzalny sposób ekspozycji logotypów promujących województwo lubelskie w kraju oraz poza jego granicami. Promocja województwa lubelskiego odbędzie się przy okazji emisji wydarzenia i jego zapowiedzi. Ukazanie nowoczesnej infrastruktury województwa lubelskiego, walorów turystycznych oraz fakt, że w projekcie biorą udział najpopularniejsi polscy artyści, dopełni efekt promocji całego regionu lubelskiego.” – tłumaczą ten spory wydatek przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Źródło: Instagram, Plejada, Dziennik Wschodni, Lubelski.pl

  1. Kraków: mimo lockdownu na słynnej Szewskiej, wciąż nieprzerwanie od 1,5 miesiąca działa lokal
  2. Gliwice: wstrząsające doniesienia Radia ZET. 3-latek wypadł z okna
  3. Skandal przed meczem Anglia – Polska? Oczy całego świata skierowane na Wembley

Zobacz również: