Michał Dworczyk
Maciej Kulczyński, PAP

Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj lub najpóźniej jutro polski rząd zwoła kolejną konferencję prasową w związku z pandemią koronawirusa. Wiadomo już, co będzie jej tematem.

W oczekiwaniu na konferencję rządu

„Jesteśmy coraz bliżej kluczowego momentu: powszechnej rejestracji na szczepienia wszystkich zainteresowanych Polaków.” – cytuje słowa rządu portal Wirtualna Polska.

Szczegółowe informacje na temat nowych zasad szczepień mają zostać przedstawione dzisiaj lub jutro na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. O wszystkim poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

„Wraz z dotarciem do Polski w tym tygodniu ponad miliona szczepionek, rząd przedstawi nowe zasady w narodowym programie szczepień.” – dowiedziała się Wirtualna Polska.

„Do środy bowiem mają dotrzeć kolejne partie szczepionek: Pfizera i AstraZeneki. To będzie grubo ponad milion preparatów. Rząd szacuje, że w sumie w kwietniu do Polski trafi prawie 8 mln szczepionek (najwięcej do tej pory), co ma umożliwić najmocniejsze jak dotąd przyspieszenie programu szczepień dla obywateli.” – czytamy na łamach WP.

źródło: Wirtualna Polska

  1. Wyciekły plany rządu. Nieoficjalnie wiadomo już, co stanie się z obostrzeniami po 9 kwietnia
  2. Lewica idzie na otwartą wojnę z Kościołem w Polsce. Właśnie wpłynęło zawiadomienie do Sanepidu
  3. Lech Wałęsa nie ma lekko. Nie do wiary co dzieje się w domu byłego prezydenta

 

 

Zobacz również: