Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Wraz z początkiem obowiązywania nowych obostrzeń, czyli w sobotę 27 marca ruszyły spekulacje, co dalej. Czy rząd rzeczywiście zakończy lockdown 9 kwietnia czy jednak możemy spodziewać się przedłużenia bądź też kolejnego zaostrzenia rygoru koronawirusowego? Do nieoficjalnych informacji dotarli dziennikarze portalu money.pl i co tu dużo ukrywać, dużo Polaków będzie zaskoczonych szykowanym przez rząd scenariuszem.

Dziennikarze dotarli do planu, który po 9 kwietnia chce wdrożyć w życie polski rząd

Wszyscy Polacy zastanawiają się, czy ogólnokrajowy lockdown potrwa rzeczywiście dwa tygodnie, tak, jak niedawno ogłosił to Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Mowa o okresie od 27 marca do 9 kwietnia włącznie. Odpowiedź na to pytanie przygotowali dziennikarze portalu money.pl.

Z publikacji zamieszczonej w tym medium jasno wynika, że raczej nie mamy się co nastawiać, że po 9 kwietnia obostrzenia znikną. Ba, rząd ma mieć dla nas zupełnie inny plan. Jaki?

„Dotychczasowe doświadczenia z obostrzeniami pokazują, że w zamkniętej rzeczywistości zostaniemy o wiele dłużej. Jak wynika z informacji money.pl, rząd ma już plan na najbliższe dni.” – brzmi wstęp do artykułu na wskazanym przez nas portalu. Później dziennikarze przechodzą do konkretów.

Sam Minister Zdrowia, Adam Niedzielski przyznał, że na liście obostrzeń, które jeszcze można wprowadzić pozostał już tylko zakaz przemieszczania się i godzina policyjna. Okazuje się, że według informacji money.pl, rząd nie planuje korzystać z tych narzędzi. Jednak to nie kluczowa informacja.

Okazuje się, że raczej nie ma szans na to, by po 9 kwietnia zniknęły obowiązujące obecnie obostrzenia. Musimy się spodziewać ich przedłużenia. Dlaczego? „Bo mają odroczone w czasie działanie. Wprowadzone jednego dnia, na dobrą sprawę dają efekty dopiero po kilku tygodniach. A to sprawia, że już dziś można powiedzieć sobie wprost: dopiero co rozpoczęty lockdown nie potrwa tylko 14 dni.” – wyjaśnia money.pl

źródło: money.pl, mat. prasowe

  1. Popularny lek wycofany z obrotu. Sprawdź czy nie trafił do twojej apteczki
  2. Poruszający wpis. „To zdjęcie to przestroga dla Was”. Udostępniają go tysiące ludzi
  3. Tragiczna śmierć złodzieja na Mazowszu. Wszystko rozegrało się pod osłoną nocy. Jego kompan jest poważnie ranny

Zobacz również: