dodatkowy urlop
Radek Pietruszka / PAP

Wokół 500 plus toczy się ostatnio spora i dość burzliwa dyskusja. Część osób apeluje o podwyższenie świadczenia, ponieważ 500 zł nie ma już takiej siły nabywczej, jak w momencie wprowadzenia tego programu. Inni wręcz grzmią wprost, że w czasach pandemii należy zawiesić wypłacanie 500 plus aby maksymalnie jak najlepiej poprawić kondycję finansową państwa. Tymczasem teraz ze swoim apelem wyszła Marlena Maląg. 

Minister rodziny i polityki społecznej zwróciła się do Polaków w sprawie 500 plus

Przypomnijmy, że w tym roku już od 1 lutego można składać wnioski o świadczenie 500 plus przez internet. Lada moment, bowiem 1 kwietnia ruszyć ma składanie wniosków tradycyjną drogą, poprzez wizytę w urzędzie bądź urzędzie pracy. I tutaj apel Marleny Maląg.

„Już wkrótce, bo 1 kwietnia, rozpocznie się nabór wniosków drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne.” – apeluje minister rodziny i polityki społecznej.

Tym samym, Marlena Maląg ucina też wszelkie spekulacje odnośnie zawieszenia wypłat 500 plus. Rząd nie zamierza rezygnować ze swojego sztandarowego programu socjalnego. Świadczy o tym najlepiej właśnie apel minister rodziny i polityki społecznej. Maląg zwróciła się do Polaków o składanie wniosków w formie elektronicznej.

W tym roku złożenie wniosku jest już wymagane, w celu odebrania świadczenia 500 plus. Apel o zdalne ich składanie Marlena Maląg podpiera trudną sytuacją epidemiczną w kraju. „W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Natomiast tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.” – czytamy w portalu Interia jej słowa.

źródło: Interia, PAP

  1. Przed kościołem eksplodował ładunek wybuchowy. Są zabici i ranni
  2. Policja ostrzega. Będą wysokie kary za łamanie obostrzeń. Padły kwoty
  3. Tragiczna śmierć złodzieja na Mazowszu. Wszystko rozegrało się pod osłoną nocy. Jego kompan jest poważnie ranny

Zobacz również: