Marlena Maląg
Radek Pietruszka / PAP

Wokół 500 plus toczy się ostatnio spora i dość burzliwa dyskusja. Część osób apeluje o podwyższenie świadczenia, ponieważ 500 zł nie ma już takiej siły nabywczej, jak w momencie wprowadzenia tego programu. Inni wręcz grzmią wprost, że w czasach pandemii należy zawiesić wypłacanie 500 plus aby maksymalnie jak najlepiej poprawić kondycję finansową państwa. Tymczasem teraz ze swoim apelem wyszła Marlena Maląg. 

Minister rodziny i polityki społecznej zwróciła się do Polaków w sprawie 500 plus

Przypomnijmy, że w tym roku już od 1 lutego można składać wnioski o świadczenie 500 plus przez internet. Lada moment, bowiem 1 kwietnia ruszyć ma składanie wniosków tradycyjną drogą, poprzez wizytę w urzędzie bądź urzędzie pracy. I tutaj apel Marleny Maląg.

„Już wkrótce, bo 1 kwietnia, rozpocznie się nabór wniosków drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne.” – apeluje minister rodziny i polityki społecznej.

Tym samym, Marlena Maląg ucina też wszelkie spekulacje odnośnie zawieszenia wypłat 500 plus. Rząd nie zamierza rezygnować ze swojego sztandarowego programu socjalnego. Świadczy o tym najlepiej właśnie apel minister rodziny i polityki społecznej. Maląg zwróciła się do Polaków o składanie wniosków w formie elektronicznej.

W tym roku złożenie wniosku jest już wymagane, w celu odebrania świadczenia 500 plus. Apel o zdalne ich składanie Marlena Maląg podpiera trudną sytuacją epidemiczną w kraju. „W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Natomiast tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.” – czytamy w portalu Interia jej słowa.

źródło: Interia, PAP

  1. Przed kościołem eksplodował ładunek wybuchowy. Są zabici i ranni
  2. Policja ostrzega. Będą wysokie kary za łamanie obostrzeń. Padły kwoty
  3. Tragiczna śmierć złodzieja na Mazowszu. Wszystko rozegrało się pod osłoną nocy. Jego kompan jest poważnie ranny