Książę William

Książę William spotka się w końcu ze swoim młodszym bratem. Niewątpliwie ta informacja ucieszyła fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Znowu powróciła nadzieja, że synowie Księcia Karola pogodzą się. To może być przełomowy moment.

Książę William nie widział brata od roku

Z pewnością stosunki między braćmi nie są najlepsze. Zdaniem mediów, Książę Harry odsunął się od starszego brata wraz z pojawieniem się w jego życiu Meghan Markle. Dziennikarze rozpisywali się o rzekomym konflikcie małżonek obu książąt, który to miał odbić się negatywnie na relacjach synów Księcia Karola. Do tego, Książę William miał nie przepadać za Meg.

Wydaje się, że napięta atmosfera między wnukami królowej sięgnęła zenitu po udzieleniu przez Sussexów kontrowersyjnego wywiadu telewizyjnego. Zresztą, nie tylko Książę William miał prawo poczuć się urażony. Tak naprawdę cała brytyjska rodzina królewska została pokazana w zupełnie inny, niewyidealizowany sposób.

Z powodu wspomnianych zdarzeń, synowie Księcia Karola nie widzieli się już od roku. To wtedy Książę Harry niespodziewanie opuścił Wielką Brytanie i osiedlił się za oceanem. Natomiast William pozostał w Londynie.

Tymczasem, pojawiła się wiadomość, która wlała nadzieję w serca wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazuje się, że już niedługo Książę William zobaczy się ze swoim młodszym bratem. Jak dowiadujemy się z mediów, Książę Harry przybędzie do Londynu na ceremonie upamiętniającą jego tragicznie zmarłą matkę, czyli Księżną Dianę. Poznajcie szczegóły tej wizyty.

Uroczystość odbędzie się 1 lipca tego roku, a więc w dniu urodzin Diany. Warto podkreślić, iż Księżna Walii obchodziłaby w tym roku 60. urodziny. Z tej okazji, w Ogrodach Kensington zostanie odsłonięty pomnik „Królowej Ludzkich Serc”. Zarówno Książę William, jak i Harry mają się pojawić na tym wydarzeniu.

Co ciekawe, Ogrody Kensington to miejsce, które było bliskie Dianie. To właśnie tam mieścił się pałac, w którym spędziła 16 lat swojego życia. W tej chwili mieszka tam Książę  William i jego najbliższa rodzina.

Odnośnie samego pomnika, to wiadomo już, iż jego projektem zajmie się Ian Rank-Broadley. Wcześniej artysta stworzył m.in. portret Elżbiety II, który możemy zobaczyć na brytyjskich monetach. „Lokalizacja zostanie bardzo starannie wybrana, posąg stanie przy jednej ze ścieżek – nie środkowej, blisko żywopłotu.” – tłumaczy miejscowy inspektor zabytków.

Źródło: Plejada

  1. Jakimowicz ostro w stronę Durczoka. „Szmaciarzu (…) jadę z Tobą jak ze szmatą”
  2. Awantura w domu Wałęsy! Wszystko się nagrało. Zobaczcie, zanim film zniknie z sieci
  3. Rydzyk ponad prawem? Rekolekcje z noclegiem w hotelu. Sanepid nie widzi problemu

Zobacz również: