omikron
fot. Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Mateusz Morawiecki potwierdził, że w czwartek rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia, które będą obowiązywać od tygodnia poprzedzającego Święta Wielkanocne aż do tygodnia po świętach. Okazuje się, że eksperci będący blisko rządu myślą nie tylko o Wielkanocy, ale i o wakacjach. Czy podczas nich także będą obowiązywać obostrzenia?

Obostrzenia także podczas wakacji? Ekspert nie pozostawia złudzeń

Prof. Andrzej Fal, prezes Towarzystwa Zdrowia Publicznego porozmawiał z dziennikarzami RMF FM. Z jego ust padły jednak niepokojące informacje. Z nich można wywnioskować, że z koronawirusem nie musimy uporać się wcale tak wcześnie, jak wszyscy zakładają.

„Trzeba rozsądnie spojrzeć na to, co dzieje się wokół, i ze smutkiem powiedzieć: Trzecie święta raczej zdalnie niż razem. Tak będzie lepiej i zdrowo dla nas i dla naszych bliskich, których chcielibyśmy odwiedzić lub do siebie zaprosić.” – przyznał prof. Fal odnośnie tego, co już wiemy i co jutro ma ogłosić Mateusz Morawiecki. To jednak nie koniec jego wypowiedzi. Uwagę przykuwa właśnie druga część, którą publikujemy niżej.

Ekspert ze Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie przyznał, że nie wierzy w to, że majówkę spędzimy w takim charakterze, do jakiego się przyzwyczailiśmy. Wątpliwe są też… wakacje letnie. „Szanse na „normalną” majówkę są małe. Najbardziej realne są późne wakacje we wrześniu.” – dodaje prof. Fal.

Profesor zwraca też uwagę na to, co jego zdaniem wpływa na fakt, że ludzie coraz bardziej nagminnie lekceważą obostrzenia. „W zeszłym roku baliśmy się po prostu koronawirusa, teraz niestety trochę do niego się przyzwyczailiśmy.” – wyznaje specjalista.

źródło: RMF FM

  1. Krzysztof Krawczyk trafił do szpitala. „Muszę podjąć walkę”. W stronę piosenkarza poleciały wyrazy wsparcia
  2. TVP rozstaje się z czołowym dziennikarzem. Jego reakcja? Mocny wpis w stronę Jacka Kurskiego
  3. Przełomowe odkrycie niemieckich lekarzy w sprawie AstraZeneki. Nie mamy się czego bać?

Zobacz również: