Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Niestety, ale właśnie potwierdziły się doniesienia o tym, że na Święta Wielkanocne czekają nas jeszcze większe, niż dotychczas obostrzenia. Przyznał to sam Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki. Co to oznacza?

Premier i Minister Zdrowia wprowadzą na Święta Wielkanocne dodatkowe obostrzenia

Wszyscy zastanawiali się, czy tegoroczna Wielkanoc będzie wolna od obostrzeń. Niestety, ale trzecia fala koronawirusa tak mocno uderza w Polskę, że rząd nie miał wyjścia i od 20 marca wprowadził ogólnopolskie obostrzenia. To jednak nie koniec. Teraz Mateusz Morawiecki zapowiedział zaostrzenie lockdownu.

Czy będzie to tzw. twardy lockdown, gdzie zamknięte będzie wszystko oprócz strategicznych sektorów gospodarki, a obowiązywać będzie także zakaz przemieszczania?

„Wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia i my w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa.” – przyznał Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki.

Rząd szykuje nowe obostrzenia nie tylko na Wielkanoc, ale także na tydzień poprzedzający i tydzień po Świętach Wielkanocnych. „Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta wielkanocne i tydzień po świętach.” – przyznał Mateusz Morawiecki. „Musimy być gotowi do najtrudniejszych scenariuszy.” – powiedział, a to może oznaczać, że rzeczywiście, szykowany jest twardy lockdown.

Wszystko wyjaśni się na czwartkowej konferencji prasowej. O wszystkich decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

źródło: Polsat News, Twitter, mat. prasowe

  1. Piłkarz reprezentacji Polski zakażony koronawirusem. Pojawia się pytanie, co dalej z kadrą?
  2. Warszawa: jechała tak przez miasto. Zorientowała się dopiero, gdy zatrzymała ją straż miejska
  3. TVP rozstaje się z czołowym dziennikarzem. Jego reakcja? Mocny wpis w stronę Jacka Kurskiego

Zobacz również: