koronawirus w reprezentacji Polski
fot. Adam Warżawa, PAP

Już w czwartek reprezentacja Polski zadebiutuje pod wodzą Paulo Sousy w pierwszym meczu eliminacji do MŚ 2022 przeciwko Węgrom. Tymczasem z obozu biało-czerwonych docierają niepokojące informacje o zakażeniu koronawirusem. Stwierdzono je u jednego gracza, a także u kilku członków sztabu. Znamy szczegóły.

Koronawirus w piłkarskiej reprezentacji Polski

Wiadomość o zakażeniu koronawirusem w reprezentacji Polski jako pierwsi opublikowali dziennikarze sportowi. Niemal równocześnie, powołując się na niezależne od siebie źródła donieśli o tym Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl oraz Roman Kołtoń, stojący za kanałem Prawda Futbolu na Youtube.

„Jeden z piłkarzy reprezentacji Polski z pozytywnym testem na COVID. Nie ma żadnych objawów. Test będzie powtórzony i dopiero po nim okaże się, czy na pewno nie jedzie do Budapesztu.” – napisał na Twitterze wspomniany Tomasz Włodarczyk.

„Jeden z reprezentantów Polski i trzech członków sztabu kadry ma być zakażonych koronawirusem. Chodzi o podstawowego piłkarza drużyny narodowej.” – ustalił chwilę później portal Sportowe Fakty WP.

Póki co do mediów nie wypłynęło nazwisko gracza, który ma być zakażony koronawirusem. Dziennikarze uspokajają jednak, że nie chodzi w tym przypadku o Roberta Lewandowskiego. Pojawiła się skąpa informacja, że jest to gracz, który miał być przymierzany do występu od pierwszej minuty przeciwko Węgrom.

„Według naszych informacji, zakażony czuje się dobrze. Będzie powtórnie zbadany, a w najbliższych godzinach ma być znany wynik kolejnego testu. Czasu nie ma jednak wiele, bo kadra już w środę o godz. 11 ma odlecieć z Warszawy do Budapesztu, gdzie w czwartek zagra z gospodarzami na Puskas Arenie w selekcjonerskim debiucie Paulo Sousy. Zakażenie tego piłkarza komplikuje Portugalczykowi plany, bo mowa o zawodniku przymierzanym do gry od pierwszego gwizdka.” – czytamy na Sportowych Faktach.

Najważniejsza informacja jest taka, że mecz Polski z Węgrami nie jest w żaden sposób zagrożony.

źródło: Meczyki.pl, Prawda Futbolu, Sportowe Fakty WP

  1. TVP rozstaje się z czołowym dziennikarzem. Jego reakcja? Mocny wpis w stronę Jacka Kurskiego
  2. Zaskakujące wyniki badań. Viagra wykazuje właściwości, o których do tej pory się nie mówiło?
  3. Przełomowe odkrycie niemieckich lekarzy w sprawie AstraZeneki. Nie mamy się czego bać?

Zobacz również: