Jacek Kurski TVP
fot.: YouTube

Znowu głośno o zmianach personalnych w TVP. Tradycyjnie przetasowania kadrowe w stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego odbywają się w dość napiętej atmosferze. Tym razem telewizja publiczna rozstaje się z niezwykle doświadczonym dziennikarzem. 

TVP zrywa umowę z prowadzącym „Szansę na sukces”

Nieoczekiwanie telewizja publiczna wypowiedziała umowę jednemu z czołowych dziennikarzy. Artur Orzech, bo o nim mowa, przepracował w TVP długie lata. Eurowizja, czy „Szansa na sukces” to programy, z którymi kojarzy nam się zwolniony dziennikarz.

Zwłaszcza doroczny europejski konkurs piosenki utożsamiamy z osobą Artura Orzecha. To właśnie on od wielu lat komentował poczynania uczestników tej muzycznej rywalizacji. Wielu podziwiało dziennikarza za obiektywizm, doświadczenie i dobry gust muzyczny. Teraz okazuje się, że Eurowizja nie będzie już kojarzyć się z głosem Orzecha.

Jak donoszą „Wirtualne Media”, TVP właśnie zakończyła współpracę ze swoją gwiazdą. Artur Orzech miał stracić posadę w telewizji z powodu narażenia stacji na straty finansowe i wizerunkowe. Dziennikarze wspomnianego portalu wyjaśniają, iż prawdopodobnie chodzi o to, iż komentator „Eurowizji” nie pojawił się na nagraniach specjalnego odcinka programu „Szansa na sukces”.

Co ciekawe, „Wirtualne Media” starają się nakreślić całą sytuację. Rzekomo z dziennikarzem TVP ostatni raz nawiązano kontakt około 2 godziny przed emisją talent show. Później Artur Orzech nie był osiągalny. Zamiast niego „Szansę na sukces” poprowadził Marek Sierocki.

Po tym wydarzeniu TVP wydało komunikat. Mowa była w nim m.in. o tym, iż Artur Orzech zachował się nietaktowanie w stosunku do zaproszonych gwiazd i dzieci „SOS Wioski Dziecięce” z Kraśnika, którzy uczestniczyli w specjalnym wydaniu muzycznego show.

Na koniec warto wspomnieć, iż Artur Orzech rzekomo odniósł się do całego zdarzenia. Wg „Wirtualnych Mediów” prezenter miał opublikować wpis na Facebooku skierowany do prezesa telewizji publicznej. „Panie Kurski, wiem doskonale, jak mnie pan ceni, ale nie pozwolę sobie moją twarzą popierać zespołu Boys i pana Pietrzaka. Proszę pana, nie zamierzam już prowadzić Szansy. Ma pan inne gwiazdy.” – miał napisać komentator „Eurowizji”.

Źródło: Wirtualne Media

  1. Meghan i Harry przyłapani na ohydnym kłamstwie. Ich wizerunek legnie w gruzach?
  2. Warszawa: jechała tak przez miasto. Zorientowała się dopiero, gdy zatrzymała ją straż miejska
  3. Przełomowe odkrycie niemieckich lekarzy w sprawie AstraZeneki. Nie mamy się czego bać?

Zobacz również: