wybuch gazu

Wstrząsające wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Dziś wczesnym rankiem do Polski dotarły informacje o masakrze w Boulder w Kolorado. Do strzelaniny doszło w supermarkecie. Prokuratura i policja udziela jak na razie skąpych informacji. Zdecydowanie więcej przekazali mediom świadkowie.

Masakra w supermarkecie. Nie żyje co najmniej 10 osób, wielu rannych

„10 osób zginęło w masowej strzelaninie w supermarkecie w Boulder w Kolorado. Wśród ofiar jest policjant. Podejrzany o masakrę mężczyzna, który doznał obrażeń został zatrzymany.” – przekazuje portal TVP Info, powołując się na amerykańskie media.

Na ten moment wiadomo tyle, że młody mężczyzna wtargnął do supermarketu wypełnionego ludźmi z bronią maszynową. Nagle otworzył ogień i zaczął strzelać do innych ludzi. „Tragedia miała miejsce po południu czasu lokalnego w supermarkecie King Soopers w miejscowości Boulder położonej około 40 kilometrów od Denver. Według świadków, uzbrojony w karabin automatyczny mężczyzna wszedł do sklepu i odtworzył ogień.” – czytamy na stronie TVP Info.

Agencja Associated Press powołując się na policyjne źródła informuje o 10 ofiarach. Wśród nich znajduje się jeden funkcjonariusz policji, który próbował powstrzymać napastnika.

„Analizujemy informacje dotyczące miejsca zbrodni. Liczba ofiar jest znana prowadzącym dochodzenie, ale jesteśmy w trakcie powiadamiania rodzin i nie możemy jej ujawnić w tym momencie.” – przyznał prokurator okręgowy.

Póki co nie podano motywów działania ani też tożsamości sprawcy. Jego zdjęcia (co można zobaczyć powyżej) opublikowały jednak media. To moment ujęcia napastnika, gdzie jest wyprowadzany przez uzbrojonych policjantów. Widzimy na fotografii, że napastnik został prawdopodobnie postrzelony w nogę.

źródło: TVP Info, CNN, Twitter, mat. prasowe

  1. Ponowne zakażenie koronawirusem? Pojawiły się niepokojące informacje
  2. Krzysztof Cugowski ujawnił kwotę swojej emerytury. „Rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej”
  3. Jak mieszka Paweł Kukiz? 450-metrowa posiadłość aż bije luksusem

Zobacz również: