koronawirus deltokron

Trzecia fala koronawirusa uderza w Polskę. Adam Niedzielski wprowadził obostrzenia, a rząd wraz z Ministerstwem Zdrowia liczą, że dzięki temu uda się zahamować tendencję wzrostową. Okazuje się jednak, że na Śląsku do szpitali trafiają pacjenci, którzy już raz przeszli zakażenie koronawirusem.

Pacjenci ponownie zakażeni koronawirusem trafiają do szpitali

„Utrzymuje się trudna sytuacja w szpitalach w związku z pandemią koronawirusa. W wielu palcówkach miejsca dla tzw. pacjentów covidowych są na wyczerpaniu.” –  donosi Interia. To jasno pokazuje, że sytuacja pandemiczna nie wygląda najlepiej, a rząd spodziewa się możliwości kolejnych wzrostów zachorowań.

Jednym z miejsc, gdzie jest najgorzej, jest Śląsk. „Miejsca zapełniają się niemal tak szybko, jak powstają.” – przyznaje rzecznik wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska. Ta sama osoba przyznała też, że do szpitali trafiają ponownie pacjenci, którzy już przechorowali COVID-19.

„Praktycznie cały weekend karetki przewoziły pacjentów do szpitala tymczasowego, głównie z południa województwa, gdzie sytuacja jest bardzo ciężka. W placówce są też pacjenci, którzy kolejny raz przechodzą zakażenie koronawirusem„. – dodaje rzecznik śląskiego wojewody.

Możliwości ponownego zakażenia koronawirusem przyjrzało się też internetowe wydanie „Rzeczpospolitej”. „Reinfekcję koronawirusem są stosunkowo rzadkie, ale częściej zdarzają się u osób w wieku ponad 65 lat” – czytamy na jego łamach.

„Naukowcy z Duńskiego Departamentu Chorób Zakaźnych, Epidemiologii i Prewencji Chorób zauważyli, że u większości osób, które przeszły COVID-19, odporność utrzymuje się przez ok. 6 miesięcy (tak długo we krwi wykrywany jest poziom przeciwciał wystarczający do tego, by chronić przed reinfekcją).” – czytamy dalej.

„Wśród osób tych było 11 068 osób, które zakaziły się koronawirusem wiosną. W grupie tej – jak się okazało – były zarazem 72 osoby, u których test wykazał zakażenie koronawirusem również jesienią.” – dodaje „Rzeczpospolita”.

źródło: Interia, PAP, Rzeczpospolita

  1. AstraZeneca wreszcie pokazała wyniki testów klinicznych. Zastanawia jeden punkt
  2. To poszło na wizji. Transmisję programu natychmiast przerwano, kiedy naga kobieta wbiegła do studia
  3. Krzysztof Cugowski ujawnił kwotę swojej emerytury. „Rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej”

Zobacz również: