Andrzej Horban
źródło: kadr z programu TVP Info

Prof. Andrzej Horban, który jest głównym doradcą Premiera Mateusza Morawieckiego do spraw koronawirusa udzielił dość obszernej wypowiedzi dla Polsatu. W trakcie niej odniósł się do pandemii, ale także bezpośrednio do możliwości wprowadzenia całkowitego lockdownu już teraz w niedzielę. Przyznał także, co rząd powinien zrobić z kościołami.

Prof. Andrzej Horban nie ma wątpliwości. Mówi o całkowitym lockdownie już od niedzieli

Choć dopiero kilka dni temu Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wprowadził ogólnopolskie obostrzenia, a obowiązują one dokładnie od trzech dni, to w przestrzeni publicznej pojawiają się co rusz to nowe informacje o możliwości jeszcze większego zaciśnięcia pasa przez polski rząd. Chodzi o całkowity lockdown, gdzie otwarte miałyby pozostać tylko najważniejsze sektory gospodarki, a całkiem prawdopodobny byłby także zakaz przemieszczania się. To właśnie na ten i inne tematy wypowiedział się na antenie Polsatu News, profesor Andrzej Horban.

Profesor został zapytany wprost, czy w niedzielę należy spodziewać się całkowitego lockdownu. „Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem.” – odparł.

Po chwili dodał także, co jego zdaniem powinno się zrobić z kościołami w czasie pandemii. „Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte.” – dodaje Horban.

Ciekawa jest także wypowiedź prof. Andrzeja Horbana na temat, kiedy jego zdaniem zakończy się pandemia. Stwierdził, że trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo uwarunkowane jest to wieloma czynnikami. Jest jednak iskierka nadziei, że to już niedługo. „Pod koniec maja będziemy się kierować ku normalności.” – wyjawił Horban.

źródło: Polsat News, RMF FM

  1. Jak mieszka Paweł Kukiz? 450-metrowa posiadłość aż bije luksusem
  2. Ponowne zakażenie koronawirusem? Pojawiły się niepokojące informacje
  3. AstraZeneca wreszcie pokazała wyniki testów klinicznych. Zastanawia jeden punkt

Zobacz również: