wybuch gazu

W ostatnim czasie wiele kontrowersji budzi szczepionka AstraZeneca, ale okazuje się, że na mapie świata pojawiają się kolejne szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zatem wybór już wkrótce powinien być zdecydowanie większy. Ponadto, prawdziwą rewolucję zapowiada firma Oravax Medical Inc., która opracowała doustne szczepionki przeciwko COVID-19! Na czym to wszystko polega? Sprawdź szczegóły w naszym tekście.

Doustna szczepionka przeciwko koronawirusowi? To nie żart

Doustna szczepionka przeciwko koronawirusowi została opracowana dzięki indyjsko-izraelskiej współpracy dwóch firm: Premas Biotech oraz Oramed Pharmaceuticals Inc. Obie powołały do życia Oravax Medical Inc., która usilnie pracuje nad rozwojem tego odkrycia.

„Przyspieszając drogę szczepionki na rynek, Premas, Oramed i inni udziałowcy utworzyli firmę Oravax Medical Inc. która otrzymała wyłączne licencje od Oramed i Premas na rozwój doustnych szczepionek COVID-19.” – czytamy w portalu niezalezna.pl.

Pilotażowe badanie doustnej szczepionki przeprowadzono na zwierzętach. Wyniki okazały się zaskakujące. Odnotowano skuteczną produkcję przeciwciał i to w zdecydowanie większym zakresie, niż się początkowo spodziewano. „Zapewniła zarówno odporność ogólnoustrojową poprzez immunoglobulinę G (IgG) – najbardziej powszechne przeciwciało we krwi i płynach ustrojowych, które chroni przed infekcjami wirusowymi – jak i immunoglobulinę A (IgA), która chroni drogi oddechowe i pokarmowe przed infekcjami.” – donosi niezalezna.pl, powołując się na zagraniczne źródła.

Twórcy szczepionki są pewni, że zapewnia ona aż potrójną ochronę przeciwko koronawirusowi. Co za tym idzie, są przekonani, że teraz szybko mogą przejść do późnego etapu badań klinicznych. Ten jest kluczowym krokiem, do wypuszczenia szczepionki na rynek.

Doustna szczepionka COVID-19 wyeliminowałaby kilka barier w szybkiej, szeroko zakrojonej dystrybucji, umożliwiając ludziom samodzielne przyjmowanie szczepionki w domu. Podczas gdy łatwość podawania ma dziś kluczowe znaczenie dla przyspieszenia wskaźników zaszczepienia, szczepionka doustna mogłaby stać się jeszcze cenniejsza w prawdopodobnym przypadku, gdy szczepionka COVID-19 może być wymagana corocznie lub co dwa lata, tak jak standardowa szczepionka przeciw grypie.” – wyjawili producenci preparatu.

Będziemy bacznie przyglądać się tej sprawie. Już teraz wygląda ona na bardzo ciekawą. Co z tego wyjdzie? Na tak wczesnym etapie, jest z pewnością za.. wcześnie, by mówić o jakichkolwiek prognozach.

źródło: Niezależna

  1. Co Polacy sądzą o AstraZeneca? Przeprowadzono badanie, dało zaskakujące wyniki
  2. Ilu z nas przeszło już COVID-19? Lekarz przekazał nieoficjalne dane, liczby zaskakują
  3. Odwołano blisko sto operacji. Chorzy na raka ustępują pacjentom z COVID-19

Zobacz również: