Donald Tusk

Tydzień bez ataku na Prawo i Sprawiedliwość oraz Telewizję Polską ze strony Donalda Tuska, tygodniem straconym. Tak uważają jego polityczni przeciwnicy. Tym razem Tusk kolejny raz nie przepuścił okazji, by wbić szpilę w obóz rządzący oraz TVP. Na ostry wpis byłego lidera Platformy Obywatelskiej już reagują internauci.

Donald Tusk nie przebiera w słowach. Oberwało się PiS, TVP oraz Obajtkowi

Dzisiaj rano na profilu Twitterowym Donalda Tuska pojawił się mocny wpis pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości, Telewizji Polskiej oraz Prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Powiedzieć, że wpis wstrząsnął opinią publiczną, to nie powiedzieć nic. Teraz w polityce nie dyskutuje się o niczym innym, niż właśnie o zaciekłej reakcji Donalda Tuska.

O co poszło? Chodzi o katastrofę smoleńską i taśmy, na których Donald Tusk rozmawia tuż po wydarzeniach w Smoleńsku. Opublikował je Magazyn Śledczy TVP. W naszym artykule możesz przeczytać fragmenty narady po katastrofie Smoleńskiej. Zdaniem Telewizji Polskiej, taśmy te miały zostać zniszczone, bo zawierają niewygodne informacje. Przetrwały jednak i opinia publiczna mogła sama wyrobić sobie zdanie.

„Z materiału wynika, że Tusk był wściekły na Klicha, który w telewizyjnym wywiadzie stwierdził, że rząd nie uczynił wszystkiego, co należy w pierwszych dniach po Smoleńsku; chodziło zwłaszcza o wybór podstawy prawnej wyjaśniania katastrofy.” – czytamy w portalu Onet recenzję taśm wypuszczonych przeciwko Donaldowi Tuskowi na antenach Telewizji Polskiej.

Tusk reaguje na doniesienia TVP, internauci odpowiadają

Teraz sam Donald Tusk postanowił odnieść się do publikacji TVP i trzeba przyznać, że to mocna i stanowcza reakcja byłego lidera Platformy Obywatelskiej. „Wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka. Można upaść niżej?” – pyta retorycznie Donald Tusk. Trudno nie odnieść wrażenia, że jego post skierowany jest do trzech podmiotów: Telewizji Polskiej, rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Daniela Obajtka.

„Można, tam nie znają dna”, „Nie znają granic upadku”, „Poczekajmy, dajmy im czas”. – komentują z przekorą internauci. Choć są też tacy, którzy kompletnie nie zgadzają się z atakiem Donalda Tuska. „Można się też sprzedać za euro. Kojarzy pan?”, „Akurat Ty powinieneś w tej sprawie milczeć jak mało kto, bo upokorzyłeś polskie państwo swoim tchórzostwem” – czytamy.

  1. To nie żart. Opracowali doustną szczepionkę bez wychodzenia z domu. „Potrójna ochrona przed wirusem”
  2. Odwołano blisko sto operacji. Chorzy na raka ustępują pacjentom z COVID-19
  3. Co się dzieje z Edytą Górniak? Z jej ust padły niepokojące słowa. Ludzie przecierają oczy ze zdziwienia

Zobacz również: