Brytyjska rodzina królewska

Brytyjska rodzina królewska nie ma ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Właśnie wyszło na jaw, że Królowa Elżbieta II podjęła decyzję, która niewątpliwie zmartwi poddanych. Co więcej, taka sytuacja zdarzyła się dopiero drugi raz w historii.

Brytyjska rodzina królewska zrezygnowała z tradycyjnej parady

Z pewnością Windsorowie nie zaliczą minionych miesięcy do zbyt udanych. Co prawda, wnuczka królowej, Księżniczka Eugenia urodziła syna, jednak zdecydowanie więcej było smutnych momentów. Choroba Księcia Karola, poronienie Meghan Markle, sensacyjny wywiad Susexów, czy też problemy zdrowotne Księcia Filipa to tylko część przykrych zdarzeń, z którymi musiała się ostatnio zmierzyć brytyjska rodzina królewska.

Z tego powodu, radością napawają wszelkie okazje, które mogą wnieść nieco pozytywnych emocji do życia Windsorów i ich poddanych. Bez wątpienia, takim wydarzeniem miały być 95. urodziny Królowej Elżbiety II. Zarówno brytyjska rodzina królewska, jak i ich poddani wyczekiwali 21. kwietnia.

Warto podkreślić, iż od wielu lat Brytyjczycy hucznie obchodzą dzień narodzin monarchini. Takie też były plany na ten rok. Tradycyjnie miała się odbyć urodzinowa parada zwana „Trooping the Colour”. Wielu zacierało ręce na samą myśl o tym wydarzeniu, bowiem specjalnie na tę okazję do Londynu mieli przylecieć Harry i Meghan.

Niestety, właśnie brytyjska rodzina królewska wydała oficjalne oświadczenie, które nie pozostawia żadnych wątpliwości. W tym roku żadnej parady i tym samym hucznych obchodów nie będzie. „Po konsultacji z rządem oraz innymi istotnymi stronami została podjęta decyzja, że oficjalna urodzinowa parada królowej, znana również jako Trooping the Colour, w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie w centrum Londynu. Rozważane są alternatywne opcje parady, na dziedzińcu zamku Windsor.” – dowiadujemy się z komunikatu Pałacu Buckingham. Bez wątpienia to niezwykła sytuacja. Dotąd w trakcie panowania Królowej Elżbiety II tylko raz zrezygnowano z „Trooping the Colour”. Było to rok temu. Powód ten sam co tym razem, czyli epidemia koronawirusa.

Zdaniem mediów, brytyjska rodzina królewska zamierza świętować 95. urodziny Elżbiety II w kameralnym gronie.  Kto wie, może wzorem ubiegłego roku monarchini, w towarzystwie pałacowej służby i wojska, obejrzy salwy honorowe na swoją cześć.

Źródło: Pudelek

  1. Ale afera! Roksana Węgiel wybuchnęła płaczem na wizji. Nikt jeszcze jej tak nie potraktował
  2. Niedzielski zwołał konferencję. Właśnie się zakończyła. Są nowe decyzje. „Sytuacja jest bardzo poważna”
  3. Paweł Kukiz: „Już jestem w PiS. Piętnaście minut temu odebrałem legitymację”

Zobacz również: