Paweł Kukiz

Po zakończeniu politycznego romansu Pawła Kukiza z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w ramach Koalicji Polskiej, niemal natychmiastowo ruszyły spekulacje, kto przygarnie Kukiza. Teraz postanowił odnieść się do nich sam zainteresowany. Przyznał: „Już jestem w PiS.”

Paweł Kukiz pisze o swojej politycznej przyszłości

Najnowsze sondaże wyborcze nie dają Pawłowi Kukizowi i jego gwardii nawet najmniejszych szans. Szans na to, by w 2023 roku ponownie wejść do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego, nikogo nie może dziwić, że od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej krążyły plotki. Mówiło się o tym, że Paweł Kukiz puszcza oczko w kierunku Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości.

Co prawda Ruch Kukiza i Prawo i Sprawiedliwość znalazłoby w swoich programach kilka wspólnych punktów, jednak na pierwszy rzut oka da się odczuć znaczące różnice. To jednak nie przeszkodziło Kukizowi wcześniej związać się między innymi z Polskim Stronnictwem Ludowym. Teraz jednak sam Paweł Kukiz odniósł się w swoich mediach społecznościowych do wszelkich spekulacji prasowych.

„Odpowiadając na liczne pytania, czy to prawda, że „idę do PiS-u” – niniejszym oświadczam: Już jestem w PiSie. Piętnaście minut temu odebrałem legitymację.” – rozpoczął swój wpis w mediach społecznościowych Paweł Kukiz, czym z pewnością zaszokował wiele osób.

Jednak czym dalej wczytujemy się we wpis, tym pewniejsi jesteśmy, że wszystko jest żartem ze strony Pawła Kukizem, a raczej kpiną z pojawiających się spekulacji na temat jego koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. „Za godzinę wyjeżdżam do Płocka, by objąć Orlen po Panu Obajtku. Ponieważ PSL również może być potrzebny w koalicji a ja czuję przeogromny sentyment (z pogranicza miłości) do tej partii, to udało mi się wywalczyć Lotos dla Pana Marszałka Zgorzelskiego. Marszałek Zgorzelski zaś wyraził wstępną zgodę na warunek PiS, by Władek (w stroju tygrysa) tańczył na festynach wyborczych Zjednoczonej Prawicy w 2023 roku. Wkrótce siedzibę Orlenu przeniesiemy z Płocka do Opola a w Płocku zrobimy siedzibę Lotosu, żeby Pan Marszałek Zgorzelski miał blisko do pracy. Staszek Tyszka już od dwóch dni robi kursy katechetyczne, żeby zastąpić Ojca Tadeusza i przejąć jego media.” – pisze z dużym dystansem Paweł Kukiz.

Wpis Pawła Kukiza nt. koalicji z PiS

Cały wpis Pawła Kukiza na Facebooku możecie zobaczyć poniżej.

Jak więc widać, nic nie wskazuje na to by Paweł Kukiz porozumiał się z Prawem i Sprawiedliwością. A to, czy były czy nie były prowadzone jakiekolwiek rozmowy, pozostaje póki co tajemnicą.

źródło: Facebook

  1. Maryla Rodowicz wyjawiła prawdę o swoich dzieciach. Długo trzymała ten fakt w tajemnicy
  2. Pilnie zwołali konferencję. Są wyniki nt. szczepionki AstraZeneca. Świat patrzy z przerażeniem
  3. Skandal w szpitalu. Szokujące fakty, jak lekarz potraktował matkę z chorym dzieckiem

Zobacz również: