Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Adam Niedzielski zwołał dzisiaj kolejną już w ostatnich dniach konferencję. Powodem wystąpienia Ministra Zdrowia była pogarszająca się sytuacja pandemiczna w Polsce w połączeniu z posiedzeniem Rządowego Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. „Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna.” – przyznał Niedzielski, oznajmiając podjęte decyzje.

Adam Niedzielski przekazał nowe decyzje rządzących

„To ten moment, w którym wszyscy musimy pójść po głęboką refleksję na temat bezpieczeństwa naszych bliskich, bo sytuacja jest naprawdę bardzo poważna.” – przyznał na zwołanej konferencji prasowej Adam Niedzielski. Po chwili przedstawił szczegóły podjętych decyzji.

Jedną z podjętych decyzji jest fakt przyspieszenia rejestracji na szczepienia kolejnych grup wiekowych. To pokłosie decyzji osób, które zdecydowały się wycofać ze szczepień ze względu na preparat AstraZeneca, który na świecie budzi niemałe kontrowersje. „Mamy kilkaset tysięcy szczepionek, które leżą w punktach szczepień i leżą niewykorzystane, bo pacjenci nie zjawili się. Apelujemy do wszystkich, żeby się szczepić.” – zaapelował towarzyszący Adamowi Niedzielskiemu, szef KPRM, Michał Dworczyk.

„Apeluję o rozwagę i przestrzeganie obostrzeń. (…) W naszych rękach są trzy narzędzia, które mogą nas uchronić przed czarnym scenariuszem: to szczepienia, obostrzenia i podstawowe zasady stosowania dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek.” – powiedział z kolei Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia. Jeszcze raz tłumacząc przy tym, z jak poważną sytuacją się zmagamy.

Tylko i wyłącznie naszą odpowiedzialnością możemy tę trzecią falę przełamać, jeżeli będziemy nieodpowiedzialni, to oczywiście będą realizowały się najgorsze scenariusze, bo czy szczyt zachorowań będzie na poziomie średnim 25, 30, 35 czy nawet 40 tys., to zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszej odpowiedzialności.” – podkreślał swoje stanowisko szef resortu zdrowia.

Widok Adama Niedzielskiego i kolejnej konferencji mógł zwiastować nowe obostrzenia czy nawet twardy i pełen lockdown ogólnokrajowy. Na to jednak póki co, Minister Zdrowia się nie zdecydował. Niemniej jednak wciąż rosną plotki o potencjalnym zakazie przemieszczania się, nad którym od punktu prawnego ma już pracować rząd. Pisaliśmy o tym w naszym tekście.

Rządowy zespół debatował, a minister Niedzielski ogłosił decyzje

Konferencja odbyła się tuż po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym debatowano o najskuteczniejszej strategii walki z koronawirusem. „Pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego trwało w sobotę posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Udział wzięli także: wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MSWiA Mariusz Kamiński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.” – czytamy w portalu Onet.

źródło: Onet, RMF24, Twitter, o2.pl, PAP

  1. Policja zapowiada zmasowane kontrole. „Dużo zależy od zdyscyplinowania społeczeństwa”. Czego się spodziewać?
  2. Co Polacy sądzą o AstraZeneca? Przeprowadzono badanie, dało zaskakujące wyniki
  3. Skandal w szpitalu. Szokujące fakty, jak lekarz potraktował matkę z chorym dzieckiem

Zobacz również: