Michał Wiśniewski

Wiele wskazuje na to, że właśnie jesteśmy świadkami narodzin konfliktu pomiędzy dwoma lubianymi artystami. Michał Wiśniewski nazwał swojego kolegę z branży muzycznej oszustem i złodziejem. O kogo, a przede wszystkim, o co chodzi?

Michał Wiśniewski ostro o gwieździe disco polo

Lider „Ich Troje” kolejny raz udowodnił, że nie boi się mówić wprost co mu się podoba, a co nie. Piosenkarz właśnie udzielił wywiadu, w którym szczerze ocenił swojego kolegę z branży muzycznej. Michał Wiśniewski nie bał się skrytykować jednego z najbardziej znanych artystów nurtu disco polo w Polsce. Chodzi o Sławomira Świerzyńskiego.

Trzeba przyznać, że wypowiedź czerwonowłosego gwiazdora jest bardzo mocna. Wiśniewski odniósł się do głośnych afer, których głównym bohaterem jest wspomniany lider „Bayer Full”. Co ciekawe, wykonawca hitu „Powiedz” nie stanął w obronie Sławomira Świerzyńskiego. Wprost przeciwnie, bezlitośnie skrytykował gwiazdę disco polo.

Michał Wiśniewski poruszył m.in. dwie kwestie. Po pierwsze, temat rzekomego plagiatu, którego miał się dopuścić lider „Bayer Full”. Po drugie, poddał w wątpliwość olbrzymią popularność, którą rzekomo cieszy się wspomniany zespół. Warto zaznaczyć, że Wiśniewski każdą z postawionych tez starał się uargumentować. Przejdźmy jednak do konkretów.

Sławomir Świerzyński minął się z prawdą

Zdaniem wokalisty „Ich Troje”, zespół Świerzyńskiego wcale nie jest tak popularny, jak twierdzi jego lider. „To, co robi Świerzyński, to jest oszustwo. Trzeba to bardzo klarownie zaznaczyć, bo nie ja jestem jedynym, którego wyrolował. To jest po prostu krętacz, któremu się wydaje, że jest „cesarzem” disco polo. Z całym szacunkiem dla niego, ale wystarczy pójść na jakąkolwiek imprezę i tam można usłyszeć „Niech żyje wolność”, „Przez te oczy zielone”, ale raczej nie usłyszymy „Majteczek w kropeczki”. Nie przypominam sobie również, żeby Świerzyński grał dla studentów. Ludzie lubią się wyluzować przy muzyce niezobowiązującej, ale pewien poziom trzeba trzymać.” – bezlitośnie wypunktował Sławomira Michał Wiśniewski.

Czerwonowłosy piosenkarz zabrał również głos w sprawie rzekomych plagiatów gwiazdy disco polo. „W dyskografii Świerzyńskiego są utwory, które są po prostu zerżnięte i cieszę się, że Onet się tym zajął. (…) Nagle okazało się, że Świerzyński bezczelnie podpisał się pod nieswoimi utworami.” – powiedział wprost Michał Wiśniewski. Tym co zaskakuje jest fakt, iż wykonawca hitu „Powiedz” używa w stosunku do lidera „Bayer Full” niezwykle mocnych słów. „Świerzyński natomiast po prostu ukradł czyjeś piosenki i opatrzył je własnym nazwiskiem. To jest szczyt szczytów.” – podkreślił Wiśniewski.

Źródło: Plejada

  1. Anna Mucha zamieściła wymowny wpis. Chodzi o decyzję rządu
  2. Kierowcy uważajcie! Mało kto wie, ale za prosty błąd grozi 1000 zł mandatu
  3. Pilnie zwołali konferencję. Są wyniki nt. szczepionki AstraZeneca. Świat patrzy z przerażeniem

Zobacz również: