Maria Winiarska także zdecydowała się podzielić kwotą jaką proponuje aktorce ZUS.

Temat emerytur gwiazd powraca i powracać będzie. Kolejna gwiazda na forum wyraża niezadowolenie dla kwoty jaką zaproponował jej ZUS. Maria Winiarska mówi o „żałosnych emeryturach gwiazd”.

O sprawie zrobiło się naprawdę głośny w mediach, gdy coraz więcej gwiazd, zarówno tych z branży muzycznej jak i aktorskiej zaczęło mówić o swoich proponowanych emeryturach. Im więcej było komentarzy, tym dyskusja była większa. Głos polskich gwiazd był na tyle głośny, że końcowo w odpowiedzi pojawił się także ten Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na ten temat wypowiedziała się prezes ZUS Gertruda Uścińska. Odpowiedziała zdawkowo; emerytury są obliczane proporcjonalnie do odprowadzanych składek – koniec, kropka. To jednak nie zakończyło sprawy. Fakt faktem system emerytalny ZUS dla większości zawodów artystycznych jest nieco krzywdząca, zważywszy, że najczęściej opierają się one na umowach typu „zleceniówka”.

Emerytury – zwłaszcza gwiazd – to temat rzeka. Komentarze i tak nie cichną, a jednym z ostatnich jaki się pojawił udzieliła Maria Winiarska.

ZOBACZ!  Wypłata emerytur zagrożona. Emeryci mogą nie otrzymać swoich świadczeń

Maria Winiarska bez aprobaty przyjęła wiadomość ZUS

To nawet mało powiedziane. Gwiazda popularnych „Barw szczęścia” nie ma oporów przed mocniejszymi słowami w stosunku do urzędu. Maria Winiarska żali się na zbyt niską emeryturę. Co ciekawe zaznacza przy tym, iż składki płaciła całe życie.

„Emerytury gwiazd są żałosne. Jest taki hejt na artystów, a ja całe życie płaciłam składki ZUS i były to dla mnie duże składki, bo jeszcze załapałam się na emeryturę estradową z moją siostrą. […] Mąż ma trochę lepszą emeryturę i dobrze, że jesteśmy razem, bo nie byłoby łatwo” – tłumaczy Winiarska.

Jak donoszą media emerytura Winiarskiej ma wynieść zaledwie 1100 złotych miesięcznie. Jak tłumaczy aktorka swoją karierę zaczęła tuż po ukończeniu studiów – w 1973 roku. Faktycznie, jeśli składki były odprowadzane już od tego czasu, aktorka ma prawo być nie do końca zadowolona.

źródło: popularne.pl

ZOBACZ!  Izabela Trojanowska miała wypadek? Wszystko stało się podczas koncertu [WIDEO]