Książę Filip śmierć

Zagraniczne portale znów rozpisują się na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Tym razem, tematem numer jeden jest Książę Filip. Ogromne poruszenie wywołały zdjęcia, jakie zrobiono małżonkowi Królowej Elżbiety II pod szpitalem, w którym spędził ostatnie dni.

Brytyjska rodzina królewska odetchnęła z ulgą – Książę Filip opuścił szpital

Przypomnijmy, iż Książę Edynburga przez ostatni miesiąc przebywał kolejno w dwóch londyńskich szpitalach. Wokół jego stanu zdrowia narosło wiele spekulacji. Pojawiały się sprzeczne doniesienia w sprawie tego, jak czuje się Filip.

Najpierw do publicznej wiadomości podano, iż mąż monarchini jest pod opieką lekarzy z powodu pogarszającego się samopoczucia. Nieco później ogłoszono, iż Książę Filip złapał infekcję, która w jego wieku może być bardzo niebezpieczna. Natomiast kilka dni temu ujawniono, iż 99-latek przeszedł operację serca i obecnie dochodzi do siebie pod okiem medyków.

Co prawda, przez cały czas leczenia męża Elżbiety II, brytyjska rodzina królewska wystosowała kilka oficjalnych komunikatów w sprawie seniora rodu. Jednakże to i tak nie zapobiegło powstaniu plotek o bardzo złym stanie zdrowia. Niektórzy spekulowali, iż Książę Filip umiera, a nawet, że już nie żyje.

Z pewnością, bardzo napiętą atmosferę podsycały dodatkowo zdjęcia Księcia Karola opuszczającego szpital, w którym przebywał Książę. Zdaniem dziennikarzy, następca tronu był wyraźnie podłamany wizytą u chorego ojca.

Tymczasem, nieco nieoczekiwanie, w sieci pojawiły się fotografie Księcia Edynburga, który opuszcza londyński szpital. Niewątpliwie 99-latek opuścił placówkę w iście królewskim stylu. Na czas jego wyjazdu zablokowano ruch na pobliskich ulicach. Wokół szpitala pojawili się funkcjonariusze policji. Natomiast pod budynek podjechała elegancka limuzyna marki BMW. Drogę do wnętrza auta osłaniał specjalny parawan. Warto dodać, iż Książę Filip nie wracał do domu sam. Towarzyszyli mu lekarze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BBC News (@bbcnews)

Jak już wspomnieliśmy, wydarzenie to wywołało spore poruszenie. Nie tylko plotkarskie tabloidy, ale i czołowe stacje telewizyjne takie jak BBC News poświęciły sporo uwagi Księciu Edynburga.

Oświadczenie wydali również przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej. „Książę Edynburga został dziś wypisany ze szpitala króla Edwarda VII i wrócił do zamku Windsor po leczeniu infekcji i udanej procedurze w przypadku wcześniej istniejącego stanu chorobowego” – czytamy w oświadczeniu złożonym przez Pałac Buckingham.

Źródło: Instagram, BBC News

  1. Szokujące słowa Piotra Gąsowskiego. Chce by aktorzy byli traktowani lepiej, niż inni
  2. Lech Wałęsa już po operacji. Jest informacja na temat jego stanu zdrowia
  3. IMGW wydaje ostrzeżenia. Zacznie się dziać już dzisiaj w nocy

Zobacz również: