Jaki jest stan zdrowia Lecha Wałęsy?

Lech Wałęsa już po operacji serca. Jak czuje się prezydent? Są już doniesienia na temat jego stanu zdrowia. Po emocjonalnych słowach sprzed kilku dni internauci czekali w zniecierpliwieniu na nowe doniesienia.

W minioną niedzielę pojawiła się niepokojące informacja od Lecha Wałęsy. Prezydent umieścił na swoim Facebooku dość długi wpis, a także wideo, w którym ogłosił, iż czeka go operacja. Wówczas prosił wszystkich o modlitwę. Sytuacja wyglądała na dość poważną i mocno poruszyła internautów. Zwłaszcza, że słowa byłego prezydenta były bardzo emocjonalne. [O TYM PISALIŚMY]

Jak sam tłumaczył jego operacja obejmowała wymianę rozrusznika serca. Jak tłumaczy portal medme.pl stymulator to drobne elektroniczne urządzenie, które ma za zadanie pobudzić rytm serca. „Z trzech drutów wbitych w serce jeden mi się złamał” – tłumaczył pokrótce Lech Wałęsa tuż przed operacją.

[irp]

Jak się czuje Lech Wałęsa?

Były prezydent Polski jest już po operacji. Zakończyła się ona wczoraj wieczorem i jak wynikało z pierwszych medialnych stan Lecha Wałęsy jest stabilny. Operacja przeprowadzona była w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku i – jak podają media – trwała aż 4 godziny.

Na szczęście niedługo trzeba było czekać na pierwsze informacje o stanie zdrowia byłego prezydenta. Jak pierwszy dobre informacje przekazał dyrektor biura Lecha Wałęsy Marek Kaczmar. W krótkim komunikacie poinformował, iż operacja przebiegła pomyślnie, zaś prezydent powoli się już wybudza.

Szybko jednak pojawiła się także wiadomość od samego prezydenta. Ponownie przekazał ją za pośrednictwem Facebooka.

„Dziękuję, wszystko się udało. Dziękuję całemu zespołowi medycznemu , wszystkim wspierającym mnie dobrym słowem, czynem, myślą, modlitwą, a także oponentom bo to także rodzaj troski i zainteresowania. Czuję się dobrze. Dziękuję” – czytamy.

Tradycyjnie pod postem zebrało się mnóstwo komentarzy, gdzie pojawiło się dużo słów wsparcia. Sam post zebrał również imponującą ilość reakcji, bowiem niemal 25 tysięcy.

„Panie Prezydencie, teraz proszę myśleć tylko o sobie, swoim zdrowiu i Rodzinie. Polska i jej trudne sprawy poczekają”.

„Panie Wałęsa, na czas rekonwalescencji, proszę najlepiej wyłączyć telefon i TV, bo obecna sytuacja w Polsce i codzienne wiadomości, wykończą nawet zdrowego.
Wszystkiego dobrego dla Pana”.
„Dzięki Bogu. Jeszcze nie czas odchodzić. Jeszcze może Pan obudzić wielu uśpionych Polaków z Pana pokolenia. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia”.

[irp]

[irp]

Zobacz również: