Piotr Gąsowski

Wydaje się, iż swoją najnowszą wypowiedzią Piotr Gąsowski naraził się wielu Polakom. Chodzi o słowa aktora, w których mówi wprost o tym, iż aktorzy powinni być szczepieni poza kolejnością. Jak artysta uzasadnił swoją dość kontrowersyjną opinię? 

Piotr Gąsowski chciałby, aby było tak jak zagranicą

Niewątpliwie z tematem szczepień przeciw COVID-19 wiąże się sporo kontrowersji. Dyskusje dotyczą zarówno rodzaju szczepionki, jak i kolejności jej podawania. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy głównym kryterium powinien być wiek, a może wykonywana profesja. Głos w tej sprawie zabrał również popularny aktor – Piotr Gąsowski.

Przypuszczalnie wypowiedź „Gąsa” sprawi, że ten lubiany przez Polaków aktor, może stracić sympatię niektórych swoich fanów. Dlaczego? Otóż Piotr Gąsowski uważa, iż aktorzy powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności. Co ciekawe, wg gwiazdy, artyści wykonują zawód podwyższonego ryzyka.  „Tu chciałbym zwrócić uwagę na to, na co mi zwrócili uwagę lekarze. Uważają, że (…) jeśli aktorzy pracują, to oni powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności, chociażby dlatego, że nie możemy używać masek na planie, w filmie czy teatrze. Nie możemy zachować dystansu społecznego, bo się nie da”,  „Po trzecie: nie możemy przebywać w pomieszczeniach, gdzie jest do ośmiu osób. Czyli my, żeby pracować, jesteśmy narażeni.” – tłumaczy prezenter show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Warto odnotować, iż Piotr Gąsowski podał przykład innych europejskich krajów, w których aktorzy nie muszą czekać w kolejce do zaszczepienia na COVID-19. „Lekarze mówią, że w Niemczech czy Francji pisze producent filmu do jakiegoś departamentu, żeby zaszczepić aktorów. A dlaczego? Żeby państwo nas nie utrzymywało.” – mówi gwiazda telewizji Polsat.

Piotr Gąsowski opowiedział też o swoich odczuciach dotyczących obecnej sytuacji. „To jest okropne. Obostrzenia są okropne również dla pracowników. Znowu jesteśmy pozamykani. Czujemy się z tym okropnie, bo to jest coś takiego, czego nie jesteśmy w stanie nijak zmienić. Trudno, jesteśmy pokorni.” – wyjawił aktor.

Źródło: Plejada

  1. Niedzielski zamknie kościoły na Wielkanoc? Jednoznaczne słowa Ministra Zdrowia
  2. Gigantyczna wpadka w „Milionerach”. Hubert Urbański naprawdę to przeczytał
  3. Lech Wałęsa już po operacji. Jest informacja na temat jego stanu zdrowia

Zobacz również: