Milionerzy

„Milionerzy” to bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych telewizyjnych teleturniejów, sprawdzających wiedzę Polaków. Show TVN od lat cieszy się ogromną popularnością. I nie przeszkodził w tym nawet fakt, że „Milionerzy” na pewien moment zniknęli z telewizji. Tym razem jednak to, co wydarzyło się podczas ostatniej emisji programu jest szeroko komentowane przez widzów. Hubert Urbański przeczytał pytanie, które tak naprawdę nie powinno paść. 

Olbrzymia wpadka w „Milionerach”. Widzowie są bezlitośni

Fragmenty programu „Milionerzy” z 15 marca 2021 roku szybko obiegły Internet. Do pewnego momentu wszystko przebiegało zgodnie z planem. Telewidzowie w napięciu wyczekiwali, czy któryś z uczestników zmierzy się z pytaniem za milion złotych. Później jednak Hubert Urbański przeczytał pytanie, które wyświetliło się też na ekranach. I wszystko się zaczęło.

„Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?” – brzmiało pytanie. Uczestniczka miała trzy warianty odpowiedzi: kwiecień, maj, wrzesień lub listopad.

„Postawiła na odpowiedź kwiecień, niestety produkcja jako odpowiedź prawidłową oznaczyła maj. I okazuje się teraz, że nikt nie miał racji! (…) Początkowo internauci dziwili się, że uczestniczka nie wie, że kwiecień nie ma 31 dni. Ale szybko o wiele ważniejsze stało się to, że żadna z proponowanych odpowiedzi nie była prawidłowa!” – donosi portal o2.pl.

„Dobry wieczór. To zegar ruszył 31 maja 1859 r., ale dzwon Great Bell (zwany Big Benem) po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca. W polskiej Wikipedii jest błąd i odpowiedź w programie, wskazana jako prawidłowa (31 maja 1859), też jest błędna. Tę informację można znaleźć na angielskojęzycznej Wikipedii (wskazany jest lipiec 1859), oraz na oficjalnej stronie UK Parliament, a także na innych brytyjskich stronach, np. na BBC”- skontrował produkcję „Milionerów” jeden z Internautów.

Jak widać, i „Milionerzy” się mylą. Prawdopodobnie twórcy pytań kierowali się polską Wikipedią, w której jest błędna data. Z obsługą programu skontaktowali się dziennikarze Wirtualnej Polski, lecz TVN nabrał wody w usta. Czy uczestniczka, która odpadła na tym pytaniu powinna dostać drugą szansę? Zdaniem Internautów tak!

źródło: o2.pl, WP Teleshow

  1. Niedzielski zamknie kościoły na Wielkanoc? Jednoznaczne słowa Ministra Zdrowia
  2. Kaczyński traci grunt pod nogami. Katastroficzny wynik sondażu. Czas się pakować?
  3. Justyna Żyła trafiła do sądu. Partnerka Piotra Żyły powiedziała dość. Wiadomo, czego dotyczy sprawa

 

Zobacz również: