nowe obostrzenia

Wczorajsza konferencja prasowa Adama Niedzielskiego wywołała sporo emocji w przestrzeni publicznej. Minister Zdrowia mówił przede wszystkim o coraz mocniej odczuwalnej trzeciej fali koronawirusa, opierając się na konkretnych liczbach. Przypominał także o stosowaniu się do obostrzeń, a dodatkowo przyznał, że jeżeli pandemia wciąż będzie przybierać na siłę, to wkrótce obostrzenia mogą wrócić na terenie całego kraju. Rodzi się więc pytanie co z Wielkanocą i kościołami? Adam Niedzielski wyjaśnia.

Co z kościołami? Czy w Święta Wielkanocne nie będzie uroczystości?

Trzecia fala koronawirusa jest coraz bardziej odczuwalna. W stosunku do zeszłego tygodnia, mamy prawie o 100% zachorowań dziennie więcej. Adam Niedzielski ostrzega, że sytuacja robi się coraz poważniejsza. Stąd też Minister Zdrowia „zamyka” kolejne województwa, ale nie wyklucza też przeniesienia obostrzeń na teren całego kraju. Takie decyzje mogą zapadać w przyszłym tygodniu. Chyba, że trzecia fala nieco wyhamuje, a dużo zależy także od odpowiedzialności społecznej.

„Jeśli będziemy mieli do czynienia z rzeczywistym dużym przyspieszeniem dynamiki zachorowań, będziemy decydować o obostrzeniach dla całego kraju.” – mówi wprost Minister Zdrowia.

W głowach wielu osób rodzi się pytanie, co ze Świętami Wielkanocnymi? Czy spędzimy je z rodziną, a może pozamykani w domach i wreszcie co z kościołami? Na te pytania jest póki co więcej pytań, niż odpowiedzi. Choć niewykluczone, że jeśli Adam Niedzielski wprowadzi w przyszłym tygodniu obostrzenia, to dotkną one także Wielkanocy i naszego przemieszczania się. Na ten temat Minister Zdrowia nabrał wody w usta, ale przyznał jakie decyzje będą podejmowane w sprawie kościołów.

„Decyzje podejmiemy w czwartek, ale trudno rozważać, by w naszej tradycji kulturowej te święta odbyły się bez wizyty w kościele. Na pewno będą obowiązywały normy, które już w tej chwili są takie same jak w galeriach handlowych czy innych miejscach.” – wyjawił Adam Niedzielski.

źródło: PAP, TVP Info, mat. prasowe

  1. Co dalej z AstraZenecą w Polsce? Dr n. farm. Leszek Borkowski mówi wprost
  2. Kolejny kraj i kolejny zgon po szczepionce AstraZeneca. Zastanawia wiek zmarłej kobiety
  3. Justyna Żyła trafiła do sądu. Partnerka Piotra Żyły powiedziała dość. Wiadomo, czego dotyczy sprawa

Zobacz również: