koronawirus deltokron

Wszyscy zastanawiają się, czy szczepionki firmy AstraZeneca zostaną zawieszone także w Polsce? Póki co, nic na to nie wskazuje. Tymczasem stosowanie tego preparatu zawiesili już Francuzi, Niemcy oraz Bułgarzy. A dziś do sieci przedostała się informacja o śmierci po szczepionce w kolejnym kraju. Zastanawia wiek kobiety.

Śmierć po szczepionce AstraZeneca w Norwegii. To młoda kobieta

Najnowszym doniesieniom o szczepionce AstraZeneca, która jest stosowana także w Polsce przyjrzał się portal Interia. Okazuje się, że coraz więcej krajów rezygnuje z tego preparatu. A kolejny zgon po szczepieniu odnotowano tym razem w Norwegii. Znamy szczegóły.

„Po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca zmarła w Norwegii kobieta w wieku poniżej 50 lat.” – donosi Interia, powołując się na informacje przekazane w oficjalnym komunikacie przez Norweską Agencję Leków.

To drugi zgon po szczepieniu w Norwegii. Kobieta była pracownikiem służby zdrowia, a jako przyczynę zgonu wpisano ciężki przypadek zakrzepów krwi. „Dokładnie przyjrzymy się raportom o zakrzepach krwi występujących po przyjęciu szczepionki. Prosimy, aby pracownicy służby zdrowia szybko zgłaszali takie przypadki.” – stwierdził na pilnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor Norweskiej Agencji Leków.

Jak ustalił dyrektor Norweskiej Agencji Leków, wszyscy pacjenci, którzy trafili do szpitali z objawami zakrzepów byli wcześniej zdrowi. Wszystkich połączył taki sam przebieg objawów. „Zdiagnozowano u nich niski poziom płytek krwi, występowanie krwawień i skrzepów krwi. Na skórze widoczne były sińce.” – cytuje słowa prezesa Norweskiej Agencji Leków portal Interia. Z pewnością sprawa będzie badana przez odpowiednie służby.

źródło: Interia, PAP

  1. Niedzielski grozi palcem. W przyszłym tygodniu kolejne obostrzenia? Jednoznaczne słowa Ministra Zdrowia
  2. Potrącił nastolatkę i uciekł nie udzielając pomocy. Znana jest już jego tożsamość
  3. Sutkowski jest przerażony. Czeka nas większa fala zachorowań niż w ubiegłym roku?

Zobacz również: