dr Michał Sutkowski o zmianach dla pacjentów
Youtube

Najnowsze statystyki dziennych zachorowań koronawirusem w Polsce nie napawają optymizmem. Zauważa to także dr Michał Sutkowski. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych nie ma najmniejszych wątpliwości, że koronawirus zaczyna wymykać się spod kontroli. Wskazuje winnych.

Sutkowski przerażony perspektywą najbliższych tygodni

Cytowany przez portal Interia oraz Polską Agencję Prasową, dr Michał Sutkowski przyznał, że na obecnym etapie spodziewał się zdecydowanie mniejszej liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Przyznał, że liczby, z którymi obecnie się stykamy bardzo źle rokują na przyszłość. Jak bardzo?

„Wyniki są niepokojące, a nawet zatrważające.” – mówi wprost dr Sutkowski. Ekspert, który wielokrotnie zabierał głos w mediach na temat koronawirusa, miał nadzieję, że w ostatnich dniach marca pandemia zacznie wygasać. Co za tym idzie, że szczyt zachorowań będzie znacznie łagodniejszy, niż w zeszłym roku i wyniesie nie więcej, niż 16 tysięcy przypadków nowych zakażeń dziennie. Sutkowski przyznaje jednak, że wszystko się diametralnie pozmieniało.

Jako główne powody wskazał brytyjski wariant koronawirusa oraz coraz gorsze zachowania społeczne, między innymi w stosunku do zasady dystansu i maseczek. „Rośnie również udział brytyjskiej odmiany koronawirusa. Ciężko też ocenić, jak będą wyglądały dalsze działania administracyjne. Jeżeli chodzi o zachowania społeczne, to było źle, a jest jeszcze gorzej” – mówi wprost dr Michał Sutkowski.

Ekspert apeluje do wszystkich o odpowiedzialność. Zarówno indywidualną, jak i zbiorową. Użył w tym celu bardzo mocnych słów. „Nie możemy okazać się słabym państwem i społeczeństwem wobec tych, którzy nie przestrzegają żadnych reguł, np. w sprawie noszenia maseczek. Nie możemy dawać się terroryzować takim nieodpowiedzialnym jednostkom. Nasze zaniedbania wobec „bezmaskowców” czy wręcz medycznych oszustów zabijają.” – zaznacza.

źródło: PAP, Interia

  1. Macierewicz ma nowe dowody? To miało zdarzyć się na 100 metrów przed uderzeniem samolotu w brzozę
  2. Lech Wałęsa trafił do szpitala. Wzruszające pożegnanie. „Robiłem wszystko, by dobrze służyć narodowi”
  3. Przebadali blisko 200 starszych osób zaszczepionych szczepionką Pfizer. Zaskakujące wyniki

Zobacz również: