Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Koronawirus w Polsce nie zwalnia. Dlatego też na dzisiejszej, specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał kluczowe informacje, jak rząd zamierza walczyć z pandemią.

Adam Niedzielski mówi o kolejnych, nowych obostrzeniach

Dzisiejszą konferencję prasową Adama Niedzielskiego można porównać do grożenia palcem. Minister Zdrowia przyznał na niej, że mamy do czynienia z niepokojącymi wzrostami nowych zakażeń koronawirusem. Trzecia fala mocno daje się we znaki w Polsce. Na tym jednak nie poprzestał.

Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę na temat nowych obostrzeń, o których w przestrzeni publicznej mówi się już od wielu dni. „Jeżeli będziemy mieli do czynienia z przyśpieszeniem dynamiki zakażeń, będą decyzje o obostrzeniach w całym kraju”.” – przyznał Adam Niedzielski.

Wygląda więc na to, że kluczowe będą najbliższe dni. Jeżeli liczba zachorowań na koronawirusa będzie wzrastać, to nie jest wykluczone, że na początku przyszłego tygodnia Adam Niedzielski zwoła konferencję prasową, na której ogłosi powrót do całościowego lockdownu lub przynajmniej wznowi część obostrzeń o zasięgu ogólnopolskim. To oznaczałoby, że Święta Wielkanocne spędzimy w domu.

„Najtrudniejsza sytuacja dotycząca liczby zakażeń jest w woj. objętych dodatkowymi obostrzeniami (woj. warmińsko-mazurskie, pomorskie i lubuskie – przyp. red.). Województwa, w których sytuacja jest równie trudna to: kujawsko-pomorskie, ale też dolnośląskie, śląskie i podkarpackie.” – przyznał Adam Niedzielski, jednocześnie dając do zrozumienia, że sytuacja pandemiczna wygląda coraz trudniej na obszarze całego kraju.

Przypomnijmy, że dzisiaj Ministerstwo Zdrowia odnotowało 10 896 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 28 chorych zmarło. W stosunku do danych z zeszłego poniedziałku, to prawie dwukrotny wzrost. Raport z 8 marca informował o 6 170 nowych przypadkach COVID-19. Jak widać, dynamika wzrostu, zgodnie z tym co mówi Minister Zdrowia, jest bardzo duża.

źródło: RMF FM, PAP, mat. prasowe

  1.  Kolejny kraj wstrzymuje szczepienia preparatem AstraZeneca. Jeszcze następny publikuje dokładny raport
  2. Potrącił nastolatkę i uciekł nie udzielając pomocy. Znana jest już jego tożsamość
  3. Sutkowski jest przerażony. Czeka nas większa fala zachorowań niż w ubiegłym roku?

Zobacz również: