Danuta Wałęsa

Kolejne rewelacje na temat małżeństwa Wałęsów ujrzały światło dzienne. Danuta Wałęsa bez zbędnej kurtuazji opowiedziała o niełatwym życiu u boku legendy Solidarności.

Danuta Wałęsa nie była świadoma, co robił jej mąż

Żona Lecha Wałęsy dopiero kilka lat temu zaczęła publicznie wypowiadać się na temat swojego małżeństwa z byłym prezydentem. Wcześniej Danuta Wałęsa nie zabierała głosu w tej sprawie. Była pierwsza dama skupiała się na domu i wychowaniu dzieci. W końcu jednak kobieta postanowiła wyznać jak naprawdę wyglądało jej życie z ikoną Solidarności.

Przypomnijmy, iż Danuta Wałęsa jest małżonką Lecha od ponad 50 lat. Była pierwsza dama ujawniła, że ogromny wpływ na ich wspólne życie miała działalność polityczna męża. Chociaż kiedy poznali się w 1968 roku, żyli jak wiele zwyczajnych polskich rodzin. Co ciekawe, były prezydent poznał swoją przyszłą małżonkę w kwiaciarni. Ona sprzedawała tam kwiaty, natomiast on chciał tylko rozmienić pieniądze. Tak zaczęła się ich znajomość, zakończona ślubem kościelnym i narodzinami ośmiorga dzieci.

Normalność trwała do sierpnia 1980 roku. To właśnie wtedy Lech Wałęsa zaangażował się mocno w politykę. „Takim prawdziwym małżeństwem byliśmy przez 11 lat. Do Sierpnia 80. Porównywałam naszą rodzinę do dłoni zaciśniętej w pięść. Wraz z powstaniem „Solidarności” ta pięść się rozwarła i wszystko się rozlało. Rodzina pozostała, ale była już inna. Był mąż i ojciec, ale już nie ten sam. Rodzina była tylko obok niego. Dzieci były, bo były” – wspomina była pierwsza dama.

Ku sporemu zaskoczeniu, podczas jednego z wywiadów, Danuta Wałęsa wyznała, iż Lech nie konsultował z nią swoich decyzji. Jedną z nich było nawiązanie współpracy z opozycją antykomunistyczną. „Mąż związał się z opozycją, wolnymi związkami pod koniec lat 70. To nie była nasza wspólna decyzja. To była jego wola. O niczym mnie nie informował”, ” Z mężem dużo nie rozmawialiśmy. On wyznawał zasadę, że im mniej wiem, tym lepiej dla mnie i dla rodziny. Nie chciał, żebym jako żona i matka się martwiła” – przyznała kobieta.

Źródło: Super Express

Zobacz również: