Przemysław Czarnek
źródło: YouTube/Onet News

Minister edukacji i nauki zapowiedział kolejne zmiany w polskich placówkach edukacyjnych. Tym razem, Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie jednego z przedmiotów nauczanych w szkołach. Jego zdaniem, przedmiot ten jest priorytetem prowadzonej przez niego polityki oświatowej.

Przemysław Czarnek promuje wartości rodzinne

Minister edukacji i nauki gościł w minioną środę na debacie z okazji Dnia Praw Rodziny. W trakcie tego wydarzenia wspomniał o działaniach, które będą dla niego priorytetem. Dokładnie rzecz biorąc, Przemysław Czarnek chce, aby jeden z przedmiotów szkolnych był szczególnie ważny w edukacji najmłodszych Polaków.

Polityk uważa, iż w dobie „potężnego ataku na rodzinę”, trzeba szczególnie zwrócić uwagę na wychowanie do życia w rodzinie. Czarnek chce, aby na lekcjach tego przedmiotu dzieciom przekazywano odpowiednie informacje dotyczące rodziny. „Atak na rodzinę jest tak potężny, że dzieciom w szkole należy się porcja prawdziwych informacji o rodzinie” – powiedział minister.

W tym miejscu warto wspomnieć jakie są poglądy szefa resortu edukacji na temat rodziny. Przemysław Czarnek uważa, iż tylko rodzina spełnia trzy zasadnicze funkcje, czyli prokreacyjną, opiekuńczą i wychowawczą. „Bez rodziny nie ma przyszłości” – podkreśla polityk. Minister nie kryje, że priorytetem zarządzanego przez niego ministerstwa jest promowanie rodziny oraz przekonywanie młodych Polaków do zakładania rodziny, wstępowania w związek małżeński, posiadania dzieci.

Wracając do samego przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, warto wspomnieć działaniach, które zostały podjęte przez ministerstwo. „Zrobiliśmy pierwsze kroki, żeby wychowanie do życia w rodzinie było bardziej popularne. Do tej pory było tak, że na ogół ten przedmiot mógł być umieszczony na początku albo na końcu zajęć w planie lekcji. Teraz daliśmy dyrektorom szkół i radom pedagogicznym pełną swobodą w tym względzie. Chcemy zachęcać młodzież i dzieci do tego, żeby brały udział w tych zajęciach” – wyjaśniał Przemysław Czarnek.

Na koniec polityk zapowiedział, że planuje wydzielić odrębną dyscyplinę nauk o rodzinie. „Po to, żeby prostować wszystkie te fałsze, kłamstwa na temat rodziny, które w ostatnim czasie w Polsce i na świecie są bardzo mocno popularyzowane” – wyznał Przemysław Czarnek.

Źródło: PAP, o2.pl

Zobacz również: