Stan Borys

Smutne wiadomości napłynęły zza oceanu. Stan Borys ma poważne kłopoty ze zdrowiem i trafił do szpitala. Wielbiciele artysty nie kryją niepokoju. Co konkretnie dzieje się z muzykiem?

Stan Borys od dłuższego czasu ma kłopoty ze zdrowiem

Wykonawca hitu „Jaskółka uwięziona” skończył w tym roku 80 lat. Niestety, zdrowie legendarnego muzyka od pewnego czasu szwankuje. Przypomnijmy, iż 2 lata temu Stan Borys przeszedł rozległy udar mózgu, po którym został częściowo sparaliżowany. Na szczęście intensywna rehabilitacja przyniosła efekty. Artysta doszedł do siebie.

Okazuje się jednak, że kłopoty zdrowotne piosenkarza powróciły. Popularny dziennik poinformował, iż Stan Borys kilka tygodni temu trafił do szpitala w Nowym Jorku. Tym razem, artysta przeszedł zawał serca.

Przykre informacje tabloidu potwierdziła partnerka życiowa artysty. „Tak, to prawda, Stan miał zawał. Tego dnia rano narzekał na ból w klatce piersiowej i złe samopoczucie. Zmierzyłam mu ciśnienie i okazało się, że jest bardzo wysokie, mimo że bierze odpowiednie leki. Z przychodni skierowano mnie na pogotowie. Obawiałam się bardzo, że coś może się stać w międzyczasie, więc podałam Stanowi nitroglicerynę i dwie duże aspiryny” – tłumaczyła Anna Maleady.

Warto podkreślić, iż działania podjęte przez ukochaną Stana Borysa uratowały mu życie. Służby medyczne, które przybyły do domu muzyka nie kryły, iż to dzięki lekom, które przytomnie kobieta podała 80-latkowi.

Chociaż Stan Borys przeszedł zawał serca, lekarze nie zdecydowali się na żadne zabiegi medyczne. Zdaniem specjalistów, nie było potrzeby, aby przeprowadzić operację serca. Mało tego, wyrazili zgodę na wyjazd gwiazdy do Polski kilka tygodni później.

Na koniec warto zaznaczyć, iż w związku z problemami zdrowotnymi, Stan Borys musi szczególnie uważać na siebie. Ważne, aby 80-latek miał spokój i jak najmniej stresujących sytuacji. Okazuje się jednak, że to nie jest takie proste. „Jednak sprawa sądowa związana z pomówieniami w internecie i wypowiedzi publiczne Karola Strasburgera na temat Stana i mój znacznie pogorszyły zarówno Stana jak i moje zdrowie” – wyznała Anna Maleady.

Źródło: Super Express, o2.pl

Zobacz również: