Rosja

Koronawirus przybiera na sile. Trzecia fala pandemii coraz mocniej daje w kość Polakom. Z tygodnia na tydzień rośnie liczba zachorowań. To wszystko sprawia, że służba zdrowia znów może znaleźć się u progu wytrzymałości. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski nie zamierza się temu biernie przyglądać. Zamyka kolejne województwa i ostrzega o możliwości wprowadzenia ogólnopolskiego lockdownu. Wczoraj Niedzielski wystąpił przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nieoficjalne ustalenia RMF FM, mówiące o tym, co może czekać na nas na Wielkanoc.

Święta Wielkanocne pod znakiem koronawirusa

Wczoraj Adam Niedzielski wystąpił w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie dość szeroko opowiedział o pandemii w Polsce, a także strategii walki z koronawirusem. Przytoczyć można jego wiele słów, ale skupmy się na tych najważniejszych.

„Najbliższe tygodnie będą bardzo ciężkie dla systemu opieki zdrowotnej, znowu system będzie testował swoją wydolność.” – przyznał Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia zaznacza też, że najbardziej odczuwalny teraz jest brytyjski wariant koronawirusa. Ma on zdecydowanie największy wpływ na skalę trzeciej fali pandemii.

Nie może więc dziwić, że wszyscy zastanawiają się, co z obostrzeniami. Kolejne województwa są zamykane przez Ministra Zdrowia, a coraz głośniej mówi się o tym, że obostrzenia mogą objąć także teren całego kraju – i co gorsza – dotknąć także Świąt Wielkanocnych.

Czy tak się stanie? Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, wszystko zależy od skali zachorowań. Jeżeli wciąż utrzyma się obecna tendencja wzrostowa, to rząd i Adam Niedzielski nie będą mieli skrupułów by 4 kwietnia zamknąć cały kraj.

„Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy rząd rozważa wprowadzenie całkowitego lockdownu na czas świąt, które zaczynają się już 4 kwietnia.” – czytamy w portalu Pikio, który przyjrzał się ustaleniom dziennikarzy RMF FM.

Patrząc na słupki zachorowań, jeżeli nagle nie nastąpi jakiś zwrot i zahamowanie pandemii, to wszystko wskazuje na to, że kolejne Święta przyjdzie nam spędzić w domach.

źródło: RMF FM, Twitter, Pikio

  1. Szokujące słowa Piotra Gąsowskiego. Chce by aktorzy byli traktowani lepiej, niż inni
  2. Kaczyński traci grunt pod nogami. Katastroficzny wynik sondażu. Czas się pakować?
  3. Kolejny kraj wstrzymuje szczepienia preparatem AstraZeneca. Jeszcze następny publikuje dokładny raport

Zobacz również: