źródło: screenshot Youtube

W Legionowie pomimo obostrzeń sanitarnych otworzyła się jedna z restauracji. W lokalu Qlturalni Qlinarni pojawiła się jednak policja, a funkcjonariusze po krótkiej pogawędce z właścicielami zaczęli… wyrzucać klientów na zewnątrz. Film z brutalnej interwencji mundurowych już obiegł Internet. Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście tak powinni zachowywać się funkcjonariusze polskiej policji?

O brutalnej interwencji policji zrobiło się głośno

W Internecie krąży kilka nagrań z przyznajmy sobie to szczerze, brutalnej interwencji legionowskiej policji w lokalu Qlturalni Qlinarni. Jedno z nagrań publikujemy na końcu tego tekstu. Widać na nim jak mundurowi siłą wyrzucają gości na dwór.

Całej sprawie przyjrzał się między innymi portal Pikio. „Funkcjonariusze weszli do lokalu w piątek 12 lutego i zaczęli siłą wyrzucać klientów na ulicę. Zdaniem właściciela nie mieli jednak do tego prawa, ponieważ osoby przebywające tego dnia w lokalu zostały zatrudnione na umowę jako testerzy jedzenia.” – czytamy na przytoczonym portalu.

To już nie pierwsza interwencja policji w związku z otwieraniem się lokali gastronomicznych wbrew obowiązującym aktualnie obostrzeniom. Pierwszy raz jednak zdarza się, że mundurowi zachowali się w ten sposób. Czy stanie się to regułą? – pytają Internauci.

„Lokal był zamknięty, a wszyscy, którzy przebywali na sali nie byli gośćmi, a pracownikami” – broni się właściciel Qlturalni Qlinarni. Część osób po odczytaniu decyzji o zamknięciu lokalu i nakazie opuszczenia go zaczęła zwyczajnie wychodzić. Pozostałe osoby jednak pozostały czy to w lokalu czy przy stolikach, a policja po odczytaniu ostrzeżenia o możliwości zastosowania środków przymusu bezpośredniego przeszła do czynów. Zaczęła wypraszać gości, którzy zdaniem właściciela, byli pracownikami.

„To się w głowie nie mieści. Złapali jednego z moich pracowników za ręce i zaczęli go szarpać. Pie****nął nim jak workiem.” – opisuje przebieg zdarzeń właściciel restauracji.

Do całej sprawy odniosła się już legionowska policja. „Tego dnia pracownicy Sanepidu wydali decyzję administracyjną dot. zaprzestania działalności. (…) Decyzja miała rygorem natychmiastowej wykonalności tak więc pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poprosili Policję o opróżnienie lokalu. (…) Dwie osoby nie chciały wyjść z lokalu, w związku z czym funkcjonariusze wydali polecenie opuszczenia lokalu. (…) Osoby te nie reagowały na wydane przez funkcjonariuszy polecenia, w związku z czym policjanci do opróżnienia lokalu użyli siły fizycznej.” – tłumaczy rzecznik miejscowej komendy Justyna Stopińska.

Zobacz nagranie z interwencji policji w Legionowie

Jedno z nagrań publikujemy poniżej. Sami Państwo możecie ocenić sytuację.

źródło: Pikio, Youtube

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski wraca do TVP. Wiadomo od kiedy. Takiego ruchu nikt się nie spodziewał
  2. Wstrząsające słowa Jackowskiego. Dojdzie do zamachu na znanego polityka?
  3. Platforma Obywatelska chce likwidacji TVP Info. Mocna odpowiedź wiceministra

Zobacz również: