wypadek

Centrum Warszawy stoi. Służby i policja zablokowały ruch samochodowy i tramwajowy na Alejach Jerozolimskich, czyli w samym sercu stolicy. Powód? Podejrzany przedmiot pozostawiony na ulicy. Trwają ustalenia, co to może być.

Służby w akcji. Zablokowane centrum Warszawy

„Wstrzymano ruch samochodowy i tramwajowy na jednej z głównych ulic w Warszawie – Alejach Jerozolimskich. Powodem jest tajemniczy pięciolitrowy czerwony kanister, który został znaleziony przed jednym z kantorów.” – przekazało Polskie Radio. To wszystko pokłosie alarmu, jaki wszczął właściciel kantoru, który poinformował policję o zostawionym kanistrze pod jego kantorem.

Póki co, nie wiadomo, co znajduje się w środku. Na miejsce już jedzie straż chemiczna, która będzie oceniała zawartość kanistra. Polskie Radio donosi ponadto, że policja nie posiada informacji czy zagrożenie ma charakter terrorystyczny. Jednak wydaje się, że na ten moment nie można wykluczyć niczego. Mamy jednak nadzieję, że to tylko dmuchanie na zimne i nie dojdzie na przykład do ewakuacji centrum Warszawy.

fot. Marcin Obara, PAP

„Służby apelują, aby uzbroić się w cierpliwość i nie zbliżać się do tego miejsca. Jednocześnie policja nie ma informacji, czy zagrożenie ma charakter terrorystyczny.” – czytamy na stronie Polskiego Radia.

źródło: Polskie Radio, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejnych trzech posłów poza partią. Jarosław Gowin traci siły w Sejmie
  2. Nie żyje młoda polska aktorka. Grała między innymi w „M jak miłość” czy „Klanie”
  3. -63 stopni Celsjusza w Polsce? To nie żart. Meteorolodzy ostrzegają przed zabójczym mrozem

Zobacz również: