Rosjanie zabili sportowca

Smutne informacje napływają od Związku Artystów Scen Polskich. Nie żyje Judyta Turan. Młoda, 37-letnia polska aktorka, która wystąpiła m.in. w takich serialach, jak „Diagnoza”, „M jak miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Klan”, „Na wspólnej” czy „Pitbull”.

Judyta Turan nie żyje

O śmierci Judyty Turan poinformował Związek Artystów Scen Polskich na swoich social mediach. Aktorka odeszła w wieku zaledwie 37 lat. Wiadomo, że od długiego czasu toczyła nierówną walkę z ciężką chorobą. Judyta Turan chorowała na raka piersi – podobnie, jak jej mama – której w przeciwieństwie do Judyty udarło się zwalczyć nowotwór.

„Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!.” – żegna Judytę Związek Artystów Scen Polskich.

Judyta Turan osierociła dwie córeczki. Starsza ma 8 lat, a młodsza 6. Przez widzów zapamiętana będzie z roli w wielu polskich serialach, między innymi w „Klanie”, „Diagnozie”, „Motywie” czy „M jak miłość”.

Występowała także w filmach dokumentalnych, na deskach teatru czy udzielała swojego głosu. „Aktorka urodziła się 30 lipca 1983 r. Debiutowała w 1999 r. w roli Gabrieli w spektaklu „Szukam” w Teatrze Druga Strefa w Warszawie. Ukończyła Wydział Aktorski Warszawskiej Szkoły Filmowej. Występowała również na deskach teatru Druga Strefa. Była wykładowczynią Warszawskiej Szkoły Filmowej, trenowała przyszłych aktorów z monologów Meisnera.” – dodaje z kolei portal Onet.

Pod koniec 2020 roku na jej social mediach pojawił się krótkometrażowy film „Szóste życie”. Można w nim podziwiać olbrzymi talent aktorski nieżyjącej już Judyty. Scenariusz nie jest przypadkowy, bowiem odnosi się do osobistych przeżyć Turan, czyli walki z nowotworem. „Każdy z tekstów koresponduje bowiem z moimi osobistymi przeżyciami oraz drogą leczenia i zdrowienia.” – czytamy w opisie produkcji.

 

źródło: Onet, Związek Artystów Scen Polskich, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gowin podjął decyzję w sprawie podatku od reklam. Dla wielu to spore zaskoczenie
  2. -63 stopni Celsjusza w Polsce? To nie żart. Meteorolodzy ostrzegają przed zabójczym mrozem
  3. Fakty TVN uderzają w TVP. Czterominutowe nagranie robi furorę w sieci

Zobacz również: