Szymon Hołownia
Szymon Hołownia (Instagram)

Nie milkną jeszcze echa dwugłosu Szymona Hołowni w sprawie prawa aborcyjnego (pisaliśmy o tym w naszym tekście), a już polityk dał kolejną pożywkę dla swoich politycznych oponentów. Liczył, liczył i się przeliczył. O co takiego chodzi? Zobacz poniżej.

Szymon Hołownia obiektem drwin

Internauci drwią z Szymona Hołowni, że ten kolejny raz, w dość krótkim czasie „koncertowo” się wyłożył. Według doniesień portalu Interia.pl dziś miał być ważny dzień dla ruchu Polska 2050. Miał być, ale go nie ma. Szymon Hołownia chciał ogłosił kolejny transfer do swojego ugrupowania, a tymczasem, zwyczajnie w świecie – został wykiwany.

Od wczorajszego wieczora i dzisiejszego poranka potęgowały się plotki o przenosinach Pauliny Hennig-Kloski do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Do tego stopnia, że były dziennikarz TVN, a obecnie coraz sprawniej działający polityk zapowiedział konferencję prasową – na której – według doniesień dziennikarzy miał ogłosić ten transfer.

„W czwartek rano biuro prasowe Szymona Hołowni wysłało zaproszenia do mediów na konferencję prasową, na której Polska 2050 miała przedstawić nowych parlamentarzystów. Tuż po godz. 9 Interia podała informację, że jednym z polityków, którzy mają przejść do Hołowni, jest Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. Później sama zainteresowana zdementowała te informacje. Następnie… Polska 2050 odwołała konferencję prasową.” – czytamy w portalu Interia.pl.

Jak widać, Szymon Hołownia znalazł się kolejny raz w centrum politycznego zamieszania. „Według naszych informacji transfer Hennig-Kloski był potwierdzony przez obie strony w środę wieczorem. W nocy miały trwać zabiegi, które powstrzymają posłankę z Konina przed odejściem z Koalicji Obywatelskiej. W ostatniej chwili polityczny transfer upadł.” – dodaje cytowany przez nas portal.

Czy taka wizerunkowa porażka Hołowni wpłynie na sondaże? Przypomnijmy, że sam Szymon Hołownia nie ma ostatnio dobrej opinii wśród Internautów. Polityczni krytycy wypominają mu aborcyjny dwugłos. Jeszcze jakiś czas temu chciał bronić kompromisu, a teraz zupełnie zmienił kierunek swoich wypowiedzi.

źródło: Interia, Twitter, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fakty TVN uderzają w TVP. Czterominutowe nagranie robi furorę w sieci
  2. Poważnie chory Donald Trump „schowany” przed opinią publiczną. „Skrajnie obniżony poziom tlenu we krwi i problem z płucami”
  3. Morawiecki zaciera ręce na kolejne pieniądze. Składka zdrowotna znów do góry? Wiadomo o ile

Zobacz również: