Szymon Hołownia, Polska 2050
fot. Youtube

Szymon Hołownia, który przebojem wdarł się do polityki, zyskuje coraz większe poparcie. Wydaje się, że może być gwoździem do trumny Platformy Obywatelskiej. Nie jest żadną tajemnicą, że właśnie z tego ugrupowania zauważa się największy przepływ elektoratu w stronę ruchu Polska 2050. Teraz jednak Hołownia wydaje się, że nieco „nadwyrężył” zaufania u swoich wyborców. Lewica i Polsat News wytknęły mu – na pierwszy rzut oka – kompromitującą wypowiedź. Okazuje się, że sprawa ma drugie dno.

W co „gra” Szymon Hołownia – pyta część wyborców

W ostatnim czasie wydaje się, że przy okazji tematu aborcji, Szymon Hołownia uśmiechnął się w stronę wyborców Lewicy. Lewa strona sceny politycznej nie pozostała jednak obojętna i szybko wytknęła Hołowni jego słowa sprzed lat. „Albo kłamiesz, albo masz problemy z pamięcią. Liczymy, że to drugie, więc Ci ją odświeżymy.” – zwróciła się do Hołowni Partia Razem na swoich mediach społecznościowych.

O jaką wypowiedź Hołowni chodzi? „Czy gdybym był posłem podniósłbym za nim rękę? Bez chwili wahania” – mówił w 2013 roku Szymon Hołownia na temat projektu ustawy ws. zakazania tzw. aborcji eugenicznej. „Wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji nie jest w naszym kraju póki co realne, trzeba więc ratować sytuację krok po kroku”. – kontynuował swoją wypowiedź.

Teraz okazuje się, że lider Polska 2050 zmienił kierunek. Wytknęła mu to też stacja Polsat News. „Jeszcze osiem lat temu w Gliwicach mówił Pan tak: Mój stosunek do aborcji jest prosty. Aborcja jest zabójstwem w każdym przypadku. Pozbawieniem życia człowieka i tu nie mam cienia wątpliwości”.

Jak skomentował tę sprawę Hołownia? I tutaj mamy kolejne zaskoczenie. Szymon Hołownia stwierdził, że obecnie zdecydował się nie być już tylko publicystą, który komentuje sprawy dziejące się w Polsce i wyraża swoje zdanie, ale postanowił wziąć odpowiedzialność za kraj. Dla wielu wyborców ciężko zrozumieć taki tok rozumowania Szymona Hołowni. W Internecie padają oskarżenia o hipokryzję i walkę po trupach o głosy wbrew swoim poglądom.

Całość komentarza Szymona Hołowni możecie zobaczyć poniżej.

https://twitter.com/Polska2050_live/status/1356930370239873030

Tutaj także szpilka wbita przez Partię Razem w obóz Polski 2050.

https://twitter.com/partiarazem/status/1356687079820976131

źródło: Twitter, Polsat News, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny w polskim mieście. Ośmiolatka wciągnięta do samochodu, sprawca ją rozebrał. Trwają poszukiwania
  2. A jednak! Nieoficjalnie: Morawiecki podjął już decyzję. Zniknie kluczowe z obostrzeń
  3. Nie uwierzycie. Ostre słowa Rydzyka o Kaczyńskim. Puściły mu nerwy w audycji na żywo

Zobacz również: