zdjęcie ilustracyjne / PAP, Panoramic

Śmiało można stwierdzić, że siatkówka jest w Polsce kolejnym po piłce nożnej sportem narodowym. W ostatnich latach mamy do czynienia z pasmem sukcesów biało-czerwonych siatkarzy. Wszyscy liczą, że szczęśliwie zakończy się także bój jednej z legend reprezentacji Polski z nowotworem.

Legendarny siatkarz walczy z rakiem

Tomasz Wójtowicz, bo o nim mowa to najlepszy zawodnik z legendarnej drużyny Huberta Jerzego Wagnera. Wójtowicz w biało-czerwonej reprezentacji zagrał ponad trzysta razy. Zdobył Mistrzostwo Świata (Meksyk 1974), Mistrzostwo Olimpijskie (Montreal 1976) i czterokrotnie na jego szyi zawisał srebrny medal Mistrzostw Europy. Dziś toczy swój najważniejszy bój w karierze – z rakiem trzustki.

„Każdemu teraz mówię, żeby się dokładnie badał i jednak od czasu do czasu robił tomograf. Mój przykład pokazuje, że czasami bywa on konieczny, żeby dostrzec chorobę.” – przyznał Tomasz Wójtowicz na łamach portalu Sportowe Fakty WP, by chwilę później w szczerych słowach opowiedzieć o tym, jak teraz żyje ze świadomością nowotworu.

„Co tydzień biorę chemię. Ćwiczę chodzenie, bo od tej chemii poraziło mi nerwy obwodowe. Jest już zdecydowanie lepiej niż kilka miesięcy temu, gdy nie mogłem się podnosić i jeździłem na wózku. Teraz z pomocą chodzika jestem w stanie poruszać się na własnych nogach.” – przyznaje.

Tomasz Wójtowicz jest jednak pełen optymizmu. Legenda polskiej siatkówki przyznała, że cieszą go nawet małe postępy, które mobilizują do dalszej walki. „Widać postępy i to mnie wzmacnia.” – zakończył.

Jeszcze raz warto zwrócić uwagę na aspekt profilaktyki. Warto profilaktycznie od czasu do czasu przebadać się. Gdyby nie w miarę wczesna diagnoza u Wójtowicza, dziś mogłoby być dużo gorzej. Aż strach pomyśleć, jak bardzo gorzej. Panu Tomaszowi życzymy powrotu do zdrowia, a każdemu czytelnikowi, aby nie lekceważył jakichkolwiek, nawet najdrobniejszych objawów choroby. Wczesne wykrycie nowotworu daje zdecydowanie większe szanse na wygranie walki z nim.

źródło: Sportowe Fakty WP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Tusk zapamięta ten dzień na długo. Polityk PiS wytknął mu prawie wszystko
  2. Marcelina Zawadzka przerwała milczenie. Wymowne nagranie ws. strajku mediów
  3. Niedzielski jest przeciwny luzowaniu obostrzeń! Zapowiada możliwe nowe restrykcje
  4. Już wiadomo co z nowym sezonem „Ojca Mateusza” i rolą Artura Żmijewskiego
  5. Luksusowe pączki? U Magdy Gessler zapłacisz za nie krocie. Cena zwala z nóg

Zobacz również: