koronawirus deltokron

W ostatnich dniach w Polsce koronawirus jest w odwrocie. Musimy jednak zachować czujność, bowiem malejąca liczba zakażeń nie oznacza wcale, że to już koniec pandemii. Świadczy o tym chociażby fakt, że polski rząd dość ostrożnie luzuje kolejne obostrzenia. Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przeprowadzili ciekawe badania. Wywiady z pacjentami, którzy przebyli zakażenie koronawirusem wskazały na nowe objawy.

Nietypowe objawy zakażenia koronawirusem

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi chcieli bliżej przyjrzeć się objawom, towarzyszącym zakażeniu koronawirusem. I trzeba przyznać, że im się to udało. Opublikowali właśnie raport, w którym zamieścili kilka dość nietypowych objawów zakażenia koronawirusem, o których dotąd nie mówiło się szerzej wśród opinii publicznej.

„Choroba COVID-19 manifestuje się w bardzo różnorodny sposób. U jednych to tylko katar i ból głowy, u innych brak węchu i smaku, u jeszcze innych męczący kaszel i duszność” – donoszą medycy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jeszcze ciekawsze jest to, co czytamy dalej. Okazuje się, że zakażeniu koronawirusem może towarzyszyć nawet 50 różnych objawów o różnym stopniu nasilenia. Wciąż jednak nie do końca wiadomo, jakie konkretnie uwarunkowania wpływają na poszczególne objawy i co powoduje, że część osób je ma, a część przechodzi zakażenie bezobjawowo.

Do najbardziej nietypowych objawów zakażenia koronawirusem zaliczyć można z pewnością: suchość w nosie, brak apetytu, wzmożone pragnienie, nadwrażliwość na dotyk, wypadanie włosów, swędzenie skóry, omdlenia, uczucie zimna czy szumy uszne. Właśnie na takie nietypowe objawy zakażenia wskazali lekarze z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

źródło: o2.pl, Uniwersytet Medyczny w Łodzi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. OLX wysłał swoim użytkownikom pilny alert dot. bezpieczeństwa. Lepiej tego nie lekceważ
  2. 1200 złotych dla każdego Polaka. Nowy pomysł rządu budzi spore kontrowersje
  3. Mega promocja w Biedronce! Tylko we wtorek (9.02). Przygotujcie się na tłumy

Zobacz również: