Krzysztof Kowalewski
Tytus Żmijewski PAP

W sobotę w wieku 83 lat zmarł Krzysztof Kowalewski. Znakomity aktor filmowy, serialowy a także teatralny. Na zawsze już zapamiętamy go jako odtwórcę wybitnych ról w takich produkcjach, jak „Miś”, „Ogniem i mieczem”, „Daleko od noszy” oraz wielu, wielu innych. Choć początkowo pojawiały się tylko szczątkowe lub mocno nieoficjalne informacje o przyczynach śmierci Kowalewskiego, to teraz głos zabrali jego bliscy. Szczegóły są bardzo smutne.

Tak wyglądały ostatnie dni Krzysztofa Kowalewskiego

Wiadome było, że Krzysztof Kowalewski od lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Kilka miesięcy temu aktor przeszedł operację serca. Okazuje się, że miał także zaawansowaną cukrzycę i spore problemy z chodzeniem.

„Krzysiek ostatnio bardzo chorował. Ledwo chodził o kulach, mocno schudł. Miał problemy z sercem i cukrzycą” – zdradził w rozmowie z „Super Expressem” anonimowy informator z bliskiego otoczenia Krzysztofa Kowalewskiego. W internetowym wydaniu „Superaka” możemy przeczytać też, że w podobnym tonie o problemach zdrowotnych Kowalewskiego wypowiedział się także jego przyjaciel, Maciej Englert.

„Chorobom, które go trawiły od dawna, nie pozwalał zakłócać radości życia. (…) Krzyś taki był, budził sympatię zarówno jako człowiek, jak i aktor, był kochany.” – „SE” cytuje słowa Englerta.

Dziś wspominają go wszyscy. W polskim filmie, serialu i teatrze skończyła się pewna epoka.

źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sprzeczne doniesienia o zdrowiu Rafała Brzozowskiego. Co tak naprawdę dzieje się z gwiazdorem TVP?
  2. Głupota czy nieodpowiedzialność? Zdjęcia z zabawy z dziećmi na zamarzniętym jeziorze obiegły Polskę
  3. Mega promocja w Biedronce! Tylko w najbliższy wtorek (9.02). Przygotujcie się na tłumy
  4. Kobieta prawie straciła życie. Może to spotkać każdego z nas. Uważajcie na siebie!
  5. Córka Anny Przybylskiej, Oliwia zrzuciła stanik. Jej ojciec zareagował na odważne zdjęcia

Zobacz również: