wojna na Ukrainie

Strajk Kobiet wciąż budzi wiele emocji. Społeczeństwo jest podzielone w sprawie protestów dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Okazuje się, że to nie jedyny gorący temat ostatnich dni. Do mediów wypłynęły informacje o represjonowaniu nauczycieli biorących udział w protestach i popierających walczące o liberalizację aborcji kobiety.

Nauczyciele, którzy biorą udział w Strajku Kobiet wylecą z zawodu?

Kobiety walczące o liberalizację prawa do aborcji w Polsce nie ustępują. Kontynuują swoje protesty uliczne. Wspierają je różne grupy społeczne oraz część nauczycieli. Okazuje się jednak, że edukatorów mogą czekać przykre konsekwencje za bezpośredni udział w Strajku Kobiet oraz popieranie liberalizacji aborcji. Wszystko ujawnił portal OKO.press.

Na własnej skórze przekonał się o tym z pewnością Michał Sporoń, polonista II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, przeciwko któremu będzie prowadzone postępowanie dyscyplinarne – właśnie za czynny udział w Strajku Kobiet.

„3 lutego 2020 pismo w tej sprawie skierowało do pracodawcy Śląskie Kuratorium Oświaty. Wcześniej, po donosie Barbary Dziuk, posłanki PiS z regionu, nauczyciel był przesłuchiwany w postępowaniu wyjaśniającym.” – donosi portal OKO.press.

Według posłanki Prawa i Sprawiedliwości to właśnie wulgarnymi hasłami podczas manifestacji oraz sianiem nienawiści wśród młodych ludzi, polonista z Tarnowskich Gór miał urągać godności zawodu nauczyciela.

„Zgodnie z art. 76 Karty Nauczyciela Michałowi Sporoniowi grozi nagana, wydalenie z pracy, a w skrajnym przypadku – utrata prawa wykonywania zawodu.” – czytamy na wskazanym wyżej portalu. O wszystkim zadecyduje Komisja Dyscyplinarna przy Wojewodzie, w której zasiądą nauczyciele.

Co ciekawe, to nie jedyny przykład z ostatnich dni, kiedy za Strajk Kobiet nauczycieli mogą czekać nieprzyjemności. „Podobna sprawa toczy się przed pomorskim kuratorium oświaty. O uchybienie godności zawodu nauczyciela oskarżona jest polonistka i dyrektorka prywatnej szkoły w Tczewie Iwona Ochocka.” – donosi OKO.press.

Z pewnością sprawy szokują. Dlatego też bacznie będziemy się przyglądać ich finałowi.

źródło: OKO.press, Facebook, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński wstrząśnie rządem? Zaskakujący kandydat do zastąpienia Morawieckiego
  2. Zarobił setki tysięcy w „Jaka to melodia”, teraz uderza w TVP. Wymowny wpis Janowskiego
  3. Mieszkasz w bloku? Rząd przygotował dodatkowe pieniądze. Możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tys. zł.

Zobacz również: