Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Malejąca liczba zakażeń koronawirusem w Polsce i utrzymujący się od pewnego czasu spadkowy trend wlał w serca Polaków sporo nadziei, że rząd już wkrótce zacznie luzować kolejne obostrzenia.

Optymiści twierdzili, że stanie się to nawet wcześniej, niż podany termin 14 lutego. Okazuje się, że niekoniecznie. Adam Niedzielski uchylił rąbka tajemnicy i co tu dużo ukrywać, jeśli jego słowa się potwierdzą, wielu Polaków będzie zawiedzionych.

Adam Niedzielski szczerze o luzowaniu obostrzeń

W ostatnich dniach liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce spadła mocno poniżej 10 tysięcy dziennie, a wczorajszy raport Ministerstwa Zdrowia wskazał na “jedynie” 2507 nowych przypadków. Dlatego też wiele osób chciałoby, żeby rząd dotrzymał słowa i zaczął luzować obostrzenia, kiedy sytuacja pandemiczna ustabilizuje się na względnie bezpiecznym poziomie.

Zdaniem wielu Polaków właśnie z tym mamy do czynienia. Problem jednak w tym, że niekoniecznie takie wrażenie może odnosić rząd i Ministerstwo Zdrowia z Adamem Niedzielskim na czele.

Świadczy o tym wypowiedź Adama Niedzielskiego. O ile najpierw przyznał, że: “Na razie wydaje się, że sytuacja jest stabilna. (…) Rada Medyczna i wszystkie kręgi związane z administracją prowadzą dyskusję na temat przywrócenia funkcjonowania branż, które pozostają zamknięte.”, o tyle, w dalszej części swojej wypowiedzi dodał: “Jeśli już spodziewać się odmrożenia, to ono będzie prawdopodobnie związane z podejściem regionalnym”.

Dlatego wygląda więc na to, że przed 14 lutym nie mamy co liczyć na znoszenie obostrzeń, a jeśli ono nastąpi to w pierwszej kolejności tylko dla wybranych regionów, a nie dla całego kraju. Na ten moment najbardziej możliwy scenariusz zakłada, że w pierwszej kolejności obostrzenia zostaną zniesione dla południowych województw Polski.

źródło: PAP, mat. własne

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Królowa Elżbieta II zaszokuje świat? Plotki przybierają na sile
  2. Potworna tragedia znanego dziennikarza. W trzy dni pochował oboje rodziców
  3. Michał Dworczyk szczerze o problemach ze szczepionkami. Nie wróży to niczego dobrego
  4. Szczere słowa Billa Gatesa o koronawirusie. Wie, co szykuje nam przyszłość?
  5. Owsiak kolejny raz zaatakował TVP. Bardzo ostre słowa lidera WOŚP

Zobacz również: